Tõnis Arnover • 9 veebruar 2001

USAs jätkuvad massilised netitöötajate vallandamised

Ühendriikides on firmad jaanuarikuus teatanud rekordilisel hulgal inimeste koondamistest. Nende põhjal sai ühe kuuga vallandamisteate 142 208 inimest. Võrdluseks olgu öeldud, et kogu eelmise aasta jooksul sai riigis koondamishoiatuse 614 000 töötajat, neist mullu jaanuaris 50 655 ehk praegusest kolm korda vähem. Sellest kirjutavad Helsingin Sanomat ja Kauppalehti.

Koondamised on eelmise aasta lõpust kuust-kuusse järjest hoogustunud. Nii sai novembris vallandamisteate 44 152 ja detsembris ligi 90 000 inimest.

Kõik see ei tähenda sugugi, et USAs töötus oluliselt suureneks, sest samal loodi jaanuaris juurde 268 000 uut töökohta. Huvitav on asjaolu, et suurimad vallandamised on seotud äsjase ?kuuma? sektori interneti- ja telekommunikatsioonifirmadega, kes aasta lõpul koondasid kuus korda enam töötajaid kui aasta algul.

Muu hulgas on äkiline majanduslangus on kahandanud meediafirmade internetivaimustust. Näiteks News Corp kaotas 1997. a loodud News Digital Media üksuse koos 200 töötajaga, New York Times kahandas jaanuaris viiendiku võrra veebitöötajate arvu ja uudisteagentuur CNN laksis 400 online-töötajast kolmandiku lahti.

Hetkel kuum