Ülo Toomsalu • 28. veebruar 2001 kell 6:37

Pärnu linnavalitsuses mässumeeleolud

Pärnu linnavalitsuse sotsiaalosakonnas valitsevad juba nädal aega mässumeeleolud, sest Keskerakond tahab nende isamaaliitlasest juhatajat oma nimekirjas kandideerinu vastu vahetada, kirjutab Pärnu Postimees.

Läinud neljapäeval saatis 17 sotsiaalosakonna töötajat linnavalitsusele kirja, milles nad avaldavad toetust Monika Luige jätkamisele osakonna juhatajana.

Tänasega lõpeb Luige töölepingujärgne katseaeg ja kui reformierakondlasest linnapea soovib, võib ta erialase kõrgharidusega noore spetsialisti katseaja ebarahuldavaks tunnistada.

Eile sel teemal päev läbi inimestega kohtunud linnapea Einar Kelder lubas otsuse langetada täna. Luige vahetu ülemus, keskerakondlasest abilinnapea Margus Tammekivi jättis enne Rootsi sõitmist maha kirjaliku seisukoha noor naine ametist vabastada.

Toimetuse andmetel soovib Keskerakond sotsiaalosakonna juhataja kohal näha erakonna nimekirjas linnavolikogusse kandideerinud Riho Alliksood, kes töötab lastekodu juhatajana.

Olukorra muudab pikantseks üleeile õhtul Pärnu Postimehe uudisteosakonna meiliaadressile saadetud kiri, milles teatatakse kavast Luik lahti lasta ja hinnatakse seda kui võimulolijate onupojapoliitikat. Internetikeskkonnas http://www.NYCNY.net avatud meiliaadressi ainsaks kasutajaks on märgitud Margus Tammekivi ja sellelt aadressilt on saadetud ainult üks meil.

Neljapäevani Rootsis viibiv Tammekivi eitas kategooriliselt, nagu oleks tema toimetusse sellise meili saatnud, ja pidas seda võltsinguks. Abilinnapea ütles, et oli kirja saatmise ajal rongis, ja ta ei osanud isegi oletada, kellel võis tekkida soov teda kahepalgelisena näidata.

Hetkel kuum