Paadile järelhaagis otse internetist

Tõnu Tramm 02. märts 2001, 00:00

Tartu külje all tegutsev AS Respo Haagised pakub oma potentsiaalsetele klientidele võimalust tellida vajalik haagis ilma kodust väljumata.

Selleks loodi koduleheküljele vastav ankeet, kus saab valida haagise tüübi, lisada tema kirjeldus, lisavarustus jms ning tellimus teele saata. ?Tellimuse esitamine ei kohusta veel haagist tellima ja ka ülehelistamine ei ole hädavajalik. Me võtame ise kliendiga uuesti ühendust, täpsustame detaile, lisame hinna, valmimise kuupäeva jms,? lausus ASi Respo Haagised juhatuse esimees Ain Antons.

Tema sõnul läheb tellimus töösse alles siis, kui klient on saatnud firmapoolse täpsustava kirja tagasi märkega OK. Antonsi sõnul kasutatakse haagise tellimise võimalust interneti kaudu üsna usinalt. Samas ei usalda inimesed virtuaalmaailma veel täiel määral ning tihti helistatakse üle ja kontrollitakse kas tellimus on kätte saadud. ?Ise olen seisukohal, et see ei ole vajalik, arvestades, et interneti kaudu tulnud tellimusele me saadame niikuinii vastuse,? lausus Antons.

Koduleheküljel on ka võimalus esitada tellimus näiteks Soomest või Rootsist, sest olemas on ka inglis- ja soomekeelne versioon. Samas ei ole tootjal võimalik tellitud kaupa üksikuna piiri taha transportida, mistõttu on otstarbekam tellida haagis ikkagi sealse edasimüüja kaudu.

ASi Respo Haagised tootmismaht oli 2000. aastal 1460 haagist, ehk 5,5 haagist päevas. Respo põhiturg on hetkel Soome, kuhu müüdi eelmisel aastal 1100 haagist. ?Piduritega treilerite müügimahu poolest on Respo Soomes turuliider, eelmisel aastal müüsime 241 piduritega haagist,? lausus Anons.

Eestis registreeriti ARK andmeil möödunud aastal 269 Respo haagist, olles sellega teisel kohal turuliidri Bestneti järel, mis on tuntud kui Tiki Treiler kaubamärki kandvate haagiste tootja. Viimaseid kanti registrisse 445.

?Meie tugev külg on toodetavate haagiste lai nomenklatuur, samuti oskused ja võimalused toota haagiseid eritellimuste järgi, kogukaaluga kuni 3500 kg,? selgitas Anons.

Tema sõnul on nad valmistanud haagiseid isegi jaanalindude ja teenistuskoerte veoks, rääkimata spetsiaalsete ehitusmasinate, kompressorite jms. transportimiseks. Haagised paatide, skuutrite, kaatrite, ATV, lumesaanide ja mootorrataste veoks on aga juba nö seeriatootmises.

Oleme samalaadse tellimuse vormistamise võimaluse peale mõelnud, kuid me jäime siiski seisukohale, et personaalne suhe kliendiga ei saa toimuda ainult netimaailma vahendusel. Haagis on siiski töövahend, mille soetades peab veenduma toote töökindluses ja otstarbekuses oma silmaga. Iga tellimusega kaasneb palju erinevaid nüansse, mida ei ole võimalik tootefoto abil mõista. Sellisel juhul jääb alati võimalus pettumiseks toote ja teenuse ja teenuse kvaliteedile ? tellitud haagis ei ole selline, nagu ta ette kujutas. Samuti oli meil teemaks avada koduleheküljel väike e-pood, kuid samal põhjusel jäi ka see ettevõtmine katki. Samuti ei arva ma, et Tartumaal asuv ettevõte vajaks tänu oma asukohale sellist tellimisvõimalust rohkem kui meie, kes me tegutseme Tallinnas. Mõlemal tootjal on oma edasimüüjate võrk ja nende kaudu saab tellimuse vormistada ka ilma pealinna või Tartusse sõitmata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing