Kalainspektorid jäid Võrtsjärvel vahele

06. märts 2001, 08:32

Suur oli Võrtsjärve sikutimeeste rõõm, kui neid trahvidega kiusanud Tartu keskkonnainspektorid sealsamas Võru ametivendadele pihku jäid. Karistuseks trahv ja ametkondlik juurdlus, kirjutab SL Õhtuleht.

?Alles 2. veebruaril saime kalastuskaardid välja osta - valitsuse järjekordne möödalask. Teiste maakondade inspektorid suhtusid asjasse mõistvalt, aga Tartu omadele ei tähendanud see midagi,? räägib võrtsjärvelane Hannes K.

Tema sõnul polnud pensionäride hala jaanuaris Võrtsu kohal veel vaibudagi jõudnud, kui Tartu keskkonnainspektorid Tiit Väli ja Meelis Piiroja karistusaktsiooni lõpetuseks veidi eemal platsi sisse võtsid, et ise kalu jahtida.

Õiglus laskus järvele 20. veebruari hommikul koos üllatusreidile saabunud keskkonnainspektsiooni Võru osakonna töötajatega. Vahele jäi kümmekond kalakaardita kodanikku, nende hulgas Tartu trahvimeeste tandem.

?Nad vabandasid, et olid eelmisel päeval hilise ajani tööd teinud, sellest tulnud ennast välja puhkama. Kalastuskaart jäänud välja ostmata, millest neil väga kahju. Meil oli kah,? kommenteerib keskkonnainspektsiooni Võru osakonna juhataja Endel Visnapuu. Tema sõnul tegid Tartu omad küll juttu, et on kolleegid ja näitasid oma töötõendeid, kuid see oli ka kõik: ?Mida siin susserdada! Me ei saa silma kinni pigistada, kui inspektorid viivad meie kõigi maine alla.?

Tartu seadusesilmad tabati järvelt sikuskatega - saak vahelejäämise hetkel null. Kummalegi inspektorile vormistati päevapalga suurune trahv.

Vahelejäänute ülemus, keskkonnainspektsiooni Tartu osakonna juhataja Peeter Karja sõnul on juhtum kahetsusväärne. Patustanud inspektorite töölejätmine või vallandamine otsustatakse pärast ametkondlikku juurdlust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing