Börs hiilgas suurte plokktehingutega

Raivo Sormunen 19. märts 2001, 00:00

Börs hiilgas suurte plokktehingutega

Raivo Sormunen

Reedel hiilgas Tallinna börs üle pika aja suurte plokktehingutega, mille tulemusena kerkis börsipäeva käive võrreldes keskmisega üle kahe korra, jõudes tugeva 31,6 mln kroonini.

Käibe suure tõusu taga võis olla see, et oli kuu kolmas reede ehk lõpetati suur osa optsioonilepinguid.

Surprema Securitiesi maakler Sten Sumberg kinnitas samuti Äripäevale, et turul võisid liikuda aktsiapakid, mis olid vabanenud optsioonidest. Lisaks sellele tõdes Sumberg, et vabanenud optsioonide alusvaraga täideti turul arvatavasti üht suuremat ostuorderit.

Igatahes kaubeldi möödunud nädala viimasel päeval Hansapanga aktsiaga kokku 24,4 mln krooni väärtuses. Aktsiahind sulgus 134,72 kroonil, jäädes neljapäevase sulgemishinnaga praktiliselt samaks.

Samas on aga enam-vähem kindel, et kohaliku börsi liideraktsia pole kaugeltki praegusel tasemel stabiliseerunud ja aktsiahind kõigub ka lähipäevadel tugevasti.

Kui tavaliselt on Hansapanga aktsia suhteliselt likviidne, siis reedel ulatus aktsia ostu- ja müüginoteeringute vahe juba kahe ja poole kroonini, mis teeb väikeaktsionäridel aktsiaga kauplemise kulukaks ja näitab, et investorid ei oska aktsia hinnas momendil kindlat seisukohta võtta.

Sumberg arvas, et Hansapanga negatiivne reaktsioon viimaste päevade languse näol on mõnevõrra ammendunud ja võib oodata kerget aktsiahinna kosumist. Samas ei jätnud ta hoiatamata, et USA turu ärakukkumise korral on ka siinsetel aktsiatel ülesminek piiratud.

Peale selle ootab koduturg endiselt uudiseid Hansa- ja Ühispanga edasise saatuse kohta.

Eesti Telekomist.

Nokia aktsia neljapäevane kiire ülessööstmine ei tekitanud positiivseid emotsioone meie telekomi aktsias, mis sulgus reedel ajaloo madalaimal 70 kroonil. Kaotus päevaga 1,4%, viimase pooleteise kuuga aga juba viiendiku.

Erinevalt Hansapangast jäi Eesti Telekomi aktsiatega kauplemise koorem vaid väikeinvestorite kanda, aktsia käive jäi normaalse 24 tehingu juures tugevalt alla miljoni krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing