Soodusparkimislubade väljastamise kord muutub

23. märts 2001, 00:00

Tänavu on Tallinna linn välja andnud 623 soodusparkimisluba. Võrreldes varasemate aastatega on see arv püsinud stabiilsena. Järgmiseks aastaks on linnavalitsusel kavas leida võimalusi soodustustega parkimise korraldamise muutmiseks.

Ühelt poolt soovime vähendada soodusparkimislubade ar-vu, teisalt peab konkreetselt paika panema lubade väljastamise põhimõtted. Kas üldse ja mil moel tulevikus linn soodusparkimislube väljastab, on täna veel vara öelda.

Tänases olukorras pole midagi imelikku, kuna sooduslubade väljastamist alustati kuus-seitse aastat tagasi. Enne 1993. a ei olnudki linnas tasulist parkimist. Sooduslubade süsteem oli algul mõeldud selleks, et linnavalitsuse enda töötajad saaksid parkida linnavalitsuse ees ja ei maksaks üksteisele raha. Hiljem lisandusid sinna veel riigikogu ja linnavolikogu. Kuni 1999. a toimus sooduslubade väljastamine tõusvas joones, sellest saadik on see püsinud stabiilsena.

Arusaadavalt on huvi soodusparkimislubade vastu olnud suur kogu perioodi vältel. Nende väljastamisel on eeskätt vastu tuldud kiriku-, sotsiaal- ja kultuuriorganisatsioonidele, sh mittetulundusühingutele. Samuti on sooduslube väljastatud linna- ja riigiametnikele ning linna koostööpartneritele. 623 soodusloa saanu nimekirja kuulub lisaks ametnike ja volinike autodele ka meedia- ja teatritegelaste, haiglate-polikliinikute töötajate ja politseinike sõidukeid.

Meedias kajastamist leidnud parkimisloa kohta, mis eraldati linnavalitsuse reorganiseerimisega tegelenud allhanke firmale M.O.B., võin öelda, et tegemist oli ajutise soodusparkimisloaga ? see väljastati veebruariks ja on praeguseks kehtivuse kaotanud, Palve loa andmiseks esitas säästva arengu ja planeerimise amet.

Sooduslube väljastab viieliikmeline komisjon. Vastavalt ESS-iga sõlmitud lepingule võib komisjon väljastada parkimislube 5% ulatuses tasulise parkimise ala kohtade arvust. See ei määra otseselt lubade arvu, vaid seda, et korraga võib olla hõivatud 5 % parkimiskohtadest. Lube väljastatakse erinevatele piirkodadele: vanalinn, kesklinn, kogu tasulise parkimise ala, tänavapõhised load ja vanalinna elanikud. Pooled lubadest on tänavapõhised. Arvan, et edaspidine suund peaks olema võetud sellele, et iga tööandja ise korraldaks oma töötajate sõidukite parkimise tasulise parkimise alal, nt võimaldab parkida oma kinnisel või piiratud alal, kompenseerib töötajale parkimise jms.

Ehk peaks linn igasuguse sooduslubade väljastamise üldse lõpetama?

Linnavalitsuse üks tegevusprintsiip on avatus. Tulenevalt avalikkuse huvist pannakse sooduslube puudutav info ka linna koduleheküljele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing