Ervin Soon • 2. aprill 2001 kell 13:28

Ministeeriumid ja ametid ei kiirustanud palku avalikustama

Enamik ministeeriume ja ameteid hakkasid palku Internetti välja panema alles täna pärastlõunal, tuues põhjuseks tehnilised takistused ja 1. aprilli langemise pühapäevale.

Esmaspäeva ennelõunal oli mitme ministeeriumi ja ameti Interneti kodulehekülge külastades võimalik leida ametnike palganumbrid vaid rahandus- ja majandusministeeriumi puhul.

Oma töötajate palkasid ei olnud Internetis avalikustanud näiteks välis-, kaitse-, sotsiaal-, haridus-, põllumajandus-, kultuuri- ja justiitsministeerium. Samuti puudusid palgaandmed maksuameti, erastamisagentuuri, politseiameti ja piirivalveameti kohta.

Põllumajandusministeeriumi avalike suhete büroo peaspetsialist Kardi Liimal põhjendas palgaülevaate puudumist Internetis asjaoluga, et 1. aprill, kui ametnike palgad pidid hiljemalt olema avalikustatud, langes pühapäevale. ?Tänase päeva jooksul pannakse palgad välja,? lubas ta.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja Madis Mikko ütles, et ka kaitseministeeriumil on andmed palkade kohta alles ettevalmistamisel, mistõttu peaksid palgad Internetti ilmuma esmaspäeva jooksul.

Maksuameti pressiesindaja Koit Luus ei olnud hommikul kuulnudki, et ametnike palkade avalikustamiseks on määrus välja antud. Päeval kella kaheks oli palgad siiski ka Maksuamet Internetti viinud.

Politseiamet ja justiitsministeerium lubasid samuti õhtuks määruse nõude täita.

Hetkel kuum