Videotelefon ootab autos ja varrukas

Indrek Kald 04. aprill 2001, 00:00

Nädal tagasi Saksamaal lõppenud maailma suurimal tehnoloogiamessil CeBIT tutvustati hulga uusi tooteid ja ideelahendusi, mis võivad lähiaastate jooksul tootmisesse ja tarbijateni jõuda.

Nagu alati, on kõige huvitavamad need tooted, mida firmad alles tulevikus tootma hakkavad. Oma kontseptsioonimudelid olid messil väljas pea kõikidel lõppkliendile tooteid valmistavatel tehnoloogiafirmadel.

Alcatel tutvustas muu seas ka oma ettekujutust kõrgtehnoloogilisest jopest. Enim torkab sellel silma vasaku varruka sisse monteeritud ekraan ja klahvistik. Sisuliselt on tegemist videomobiiliga, mida juhitakse parema käega vasaku varruka klahve puudutades. Kõneleja kuulmiseks on kapuutsi sisse monteeritud kõrvaklapid. Jope sisse saab Alcateli teatel andmeid laadida ka lauaarvutist.

Mobiilsideoperaator Vodafone ja BMW tutvustasid messil maailma esimest seeriatootmisesse minevat nn autointernetti. Uute seitsmenda seeria BMWde keskkonsooli on monteeritud arvutiekraan, kust on mugav sõidu ajal maanteeinfot ja kaarti jälgida. Samuti saab liikuvas autos selle vahendusel vaadata näiteks kinode ja teatrite programme, otsida lähemaid bensiinijaamu ning uurida järgmise päeva ilma.

Alloleval pildil olevat seadet tutvustasid tegelikult paljud CeBITil osalenud firmad. See siin on lihtsalt näide juba lähemas tulevikus usutavasti laialt levivast tootest, kus ühe korpuse sisse on pandud mobiiltelefon, videokonverentsiseade, arvuti jms. Eri firmad olid lähenenud klientide ootustele erinevalt. Mobiilitootjad integreerisid telefonile personaalse digitaalse assistendi (PDA), samas kui arvutitootjad käitusid risti vastupidiselt ja lisasid valmis arvutile juurde või sisse GSM-süsteemi, et sellega saaks ka helistada. Suuremate mõõtmetega telefoni ja arvuti hübriidid sisaldasid enamasti klaviatuuri; pisemad tooted pakkusid aga puutetundlikku ekraani.

Jaapani firma Sony lõi messil laineid oma järjekordse robotkoeraga. Demonstratsioonide ajal tungles nende ees alati suur hulk inimesi, kes koerte liikumist lummatult jälgisid. Oli ka põhjust, sest Sony toodetud koerad nägid välja väga loomutruud ning matkisid pea sajaprotsendiliselt päris koerte liikumist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing