Juhtiv firma hakkab Eestis e-äri keskkonda pakkuma

Inno Tähismaa 11. aprill 2001, 13:03

Maailma suurim ettevõtetevaheline tarkvarafirma SAP AG Saksamaalt hakkab Eestis pakkuma nii suurtele kui väikestele ettevõtetele internetis äri ajamise keskkonda.

SAPi välja töötatud platvormi mySAP.com baasilt saavad ettevõtted olenemata suurusest ja tegevusvaldkonnast hakata omavahel infot vahetama, näiteks personali, transpordi ja logistika valdkonnas.

Internetiplatvorm integreerib eri ettevõtete ja asutuste programmid ühte keskkonda, aidates nõnda kokku hoida aega ja raha. Nii näiteks on võimalik kontrollida raha jõudmist kliendi pangakontole, arvete ja kauba kohalejõudmist ning vähendada tarneaegu seniselt 2 kuult 2 nädalani.

Täna Riias toimunud pressikonverentsil ütles SAPi Balti riikide ja SRÜ osakonna juhataja Detlef Lemann, et lahendust hakatakse pakkuma keskmise suurusega ja väikestele ettevõtetele.

SAPi esindab Eestis AS MicroLink ja pilootprojektid on töös Tallinna Kaubamajas, rahandusministeeriumis ja Eurodekis. Põhjamaades on SAPi klientideks Sonera, Nokia ja Statoil.

SAPi lahendusi kasutab kogu maailmas ligikaudu 10 mln kasutajat. Firmal on üle tuhande koostööpartneri, sealhulgas Compaq, DELL, IBM, Hewlett - Packard, Intel, Siemens, Sun, Unisys, Microsoft ja Oracle. SAPi tarkvaralahendusi kasutavad rohkem kui 13 500 klienti maailma 120s riigis (enam kui pooled maailma 500st juhtivast firmast kasutavad SAPi tarkvara).

Firma asutasid 1972. aastal viis endist IBM süsteemiinseneri. Praegu pakub SAP tööd rohkem kui 24 000 inimesele. 2000. aasta käive oli 6,27 mld eurot (100 mld kr). SAPi aktsiad on noteeritud Frankfurdi ja New Yorgi börsidel.

Uudise vahendas Silva Männik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing