Inno Tähismaa • 16 aprill 2001

Hannes Rumm asub juhtima Euroopa Liidu infosekretariaati

Eesti Päevalehe peatoimetaja asetäitja Hannes Rumm asub alates 23. aprillist juhtima riigikantselei Euroopa Liidu Infosekretariaati (ELIS), kirjutas EPL Online.

Rummi sõnul on tema ülesandeks tugevdada Euroopa Liidu alast teavitustööd. Seni on ELIS levitanud Euroopa Liitu käsitlevat teavet rahastades kodanikuühenduste projekte, avaldades trükiseid, korraldades koolituskursuseid ning toetades maakondlike infopunkte. 'Aga valmistudes aasta-kahe pärast toimuvaks rahvahääletuseks Euroopa Liidu poolt või vastu tuleb inimestele pakkuda teavet üha enam just ajakirjanduse vahendusel,' ütles Rumm. 'Selleks kuluvad marjaks ära minu kogemused.'

Hannes Rumm (32) töötas alates 1995. aastast ajalehes Eesti Päevaleht, ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse eriala.

Kaks ja pool aastat tagasi loodud ELISe eesmärk on viia eri institutsioonide kaasabil teave Euroopa Liidust ja eurointegratsioonist võimalikult paljude inimesteni, et üha enam huvigruppe suudaks Euroopa Liiduga ühinemise eel osaleda asjakohases argumenteeritud arutelus. ELISe vahendusel on rahastatud nii eurooptimiste kui -skeptikuid esindavaid kodanikuühendusi, samuti mitmeid meediaprojekte (trükiväljaannete erinumbrid ja vahelehed, raadio- ja telesaated).

ELISe senine juhataja Mare Haab jätkab ELISes tööd koordineerides välissuhtlust ja -koostööd.

Hetkel kuum