Purjus poisid uputasid Võrus koolimaja

18. aprill 2001, 08:45

Neli Võru Kreutzwaldi gümnaasiumi poissi lõhkusid purjuspäi koolis veetoru, millest voolanud umbes kuuskümmend vannitäit vett majale suurt kahju tegi, kirjutab SL Õhtuleht.

Kui Kreutzwaldi gümnaasiumi direktor Ott Ojaveer 1. aprilli hommikul koolimajja jõudis, tilkus laest pea igast august ning vesi oli tunginud keldrisse. ?Ämbritega visati vett akendest välja,? rääkis Ojaveer.

Tänaseks on politseile teada need viis 14-18aastast Võru noormeest, keda on alust uputuse korraldamises kahtlustada. Neli poissi käivad ise Kreutzwaldi gümnaasiumis, ütles Võru politseiuurija Riita Serikova.

31. märtsi õhtul tuli viiel koolipoisil mõte viina võtta. Kuna vanemad olid kodus, otsustati minna Kreutzwaldi gümnaasiumi, rääkis Serikova.

?Poisid läksid teisele korrusele ja otsustasid õpetajate tualetis vee kinni keerata, et tualett kuivaks jääks,? seletas Serikova.

Paraku painutasid nad toru ühenduskohast lahti ning vesi hakkas lahmama. Siis läksid poisid koolist minema ning otsustasid: juhtunust ei räägita kellelegi, märkis uurija.

Riita Serikova teada voolas vesi järgmise päeva kella seitsmeni hommikul, mil üks koristaja majja tuli.

Esialgsetel andmetel jooksis katkisest torust välja umbes sada kuupmeetrit vett (see on umbes 60 tavalist vannitäit) ja nõrgus esimesele korrusele, tekitades märkimisväärset kahju.

Ojaveeri hinnangul ei saa kahju olla alla 50 000 krooni. Samas on koolimaja Võrumaa Teataja andmeil vandalismi vastu kindlustatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing