Enam kui 100 000 krooni kerge ja väikese projektori eest

Indrek Kald 26. aprill 2001, 00:00

Mudeli Toshiba TDP-P4 eelised on kerge kaalu kõrval ka väga väikesed mõõtmed ja ühilduvus nii PC-arvuti, Macintoshi, teleri kui ka videoga.

Selline projektor on eriti sobiv müügiinimestele, kes peavad pidevalt ringi liikuma, mis tähendab vajadust kanda kogu esitlustehnika kogu aeg kaasas. Väikese kaalu ja mõõtmetega projektor mahub lahedalt portfelli või õlakotti.

Aparaadil on luminestsentsvalgustus, pildi resolutsiooni suurendus ja hea kontrastsus. Mudeli TDP-P4 valgustugevus on 1100 luumenit ja ta on varustatud nn tulevikutehnoloogia sisendi DVIga. Valdava enamiku Eestis müüdavate multimeediaprojektorite valgusvoog on 600 kuni 1000 luumenit.

Projektoriga näidatava pildi diagonaal erineb kümme korda, ulatudes 65 sentimeetrist 6,5 meetrini. 1,2 meetri ja 13,5 meetri vahele jääva projektsioonikauguse järgi saab esitlust läbi viia nii väikeses ruumis kui suures saalis. Valgustugevuselt saab projektorit kasutada ka suures pimendamata ruumis.

Lisaks Eestis enamasti kasutatavale PAL-videosüsteemile saab Toshiba projektor hakkama ka Secam-süsteemi ja USAs levinud NTSCga. Projektor ühildub ka DVD-mängija ja mängukonsooliga.

Toshiba seade kuulub nn lamavate projektorite hulka. Need võivad olla tihtipeale ekraanist madalamad ja siis tuleb esitluse eel kuhjata projektori alla erinevaid asju, et pilt ei moonduks. Komplekti kuuluvad kaugjuhtimispult, pehme kott, adapter projektori ühendamiseks Macintosh tüüpi arvutiga, videokaablid, analoog-arvutikaabel, voolukaabel.

Projektori valiku põhikriteerium on valgusvoo tugevus luumenites. Luumenite arv näitab, millise eredusega kujutis ekraanil saavutatakse ja see omakorda määrab projektori kasutusala. Projektori ostul on resolutsiooni kõrval tähtsaimad parameetrid ka valgustugevus ja kasutusmugavus. Kaks esimest on peamised seadme hinda kujundavad tegurid, ka Toshiba uudistoote puhul. Kasutusmugavuse määravad kaal, menüü ning nuppude loogilisus ja lihtsus, samuti lisafunktsioonid. Seadme korraliku eluea tagab sihipärane kasutamine standardoludes.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing