Noortel väiksem omafinantseering

04. mai 2001, 00:00

Kui klassikaliste eluasemelaenude puhul nõutakse vähemalt 34 omafinantseeringut, siis KredExi garantiiga noore pere laenu ja noore oma kodu laenu puhul peab laenutaotlejal endal olema minimaalselt 10 kinnisvara turuhinnast. Seega näiteks soovides eluasemelaenuga osta 250 000kroonist korterit, tuleb laenutaotlejal tagataskust võtta 82 500 krooni. Kui taotleja vastab noore pere laenu või noore oma kodu laenu tingimustele, piisab 25 000 kroonist.

Noore pere laenu tingimuste järgi saab laenu kuni 16aastast last kasvatav pere või üksikvanem, kui pere netosissetulek on vähemalt 4000 krooni. Noore oma kodu laenu saab taotleda kuni 35aastane kõrg- või kesk-eriharidusega spetsialist, kellel on vähemalt kaheaastane töökogemus ja kelle netosissetulek on samuti vähemalt 4000 krooni. Noor spetsialist ei pea olema abielus ega pruugi olla lapsevanem. KredExi garantiiga tooteid pakuvad Hansapank, Ühispank, Sampo Pank, Nordea Pank, Krediidipank ja Hansa Liising.

Noore pere ja noore oma kodu laenu lepingu sõlmimisel tuleb arvestada seda, et lisaks pankade poolt kehtestatud lepingutasule, mis üldjuhul on 1 laenusummast (internetipanga kaudu taotledes 0,75), tuleb laenu kättesaamisel kanda hoolt selle eest, et pangakontol oleks KredExi garantiitasuks võetav summa. Noore pere laenu puhul on see 3 ja noore oma kodu laenu puhul 3,5 garantii summast.

Noortele mõeldud laenuliikide intress on üldjuhul sama mis tavalise eluasemelaenu intress ja sõltub laenu valuutast, summa suurusest, tagatisest ja laenutaotleja riskiastmest. Enamiku laene väljastavad pangad euros, millega kaasneb Eesti kroonis väljaantava laenu intressiga võrreldes paari protsendi võrra soodsam intressimäär. Ca 0,5 võrra on üldjuhul soodsam ka laen, mille tagatiseks on hüpoteek. Põhiintressile võib lisanduda riskitasu, mis sõltuvalt kliendist ja pangast on 0?3. Keskmiselt jääb hetkel väljaantavate eluasemelaenude intress 8,5?9,5 piiresse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing