Uus kõnekaart lauatelefonile

Indrek Kald 17. mai 2001, 00:00

Uudne kõnekaart on lepinguta ettemaksuga kõnekaart, mis annab hinnasoodustust rahvusvahelistele kaugekõnedele ja kõnedele lauatelefonilt kohalikku mobiilvõrku helistades. Kõne eest ei maksa mitte selle telefoni omanik, kelle aparaadilt kõne võeti, vaid kaardi omanik.

Digitaaltelefonide kasutajad peavad teenusega liitumiseks registreerima oma lauatelefoni CSC või Voiceneti numbril ja edaspidi toru hargilt tõstes valima teiste numbrite ette operaatorkoodi.

Analoogtelefonidelt helistamiseks tuleb valida kõnekaardil olev number. Juhised on kaardile kirjutatud eesti, vene ja inglise keeles, samuti on igale keelele eri number. Edasi tuleb juhinduda automaatse operaatori sõnadest, sisestada PIN-kood ja soovitud telefoninumber. Kolmandik Eesti lauatelefone on veel analoogtelefonid.

Uudne teenus on suunatud neile, kes ei saa või ei soovi sõlmida lepingut mõne telefonioperaatoriga, samuti neile, kes tahavad võõrastelt telefonidelt helistada välismaale või mobiilile ilma telefoniomanikule arvet tekitamata.

Voicenet kasutab oma kaardiga IP-sidet ja CSC Telecom nn Carrier Grade sidet.

IP-tehnoloogia puhul mahutatakse ühte traati korraga kaheksa kõnet, mis teeb teenuse pakkumise odavamaks, samas kannatab kvaliteet. Carrier Grade tehnoloogia puhul hõivab iga kõne ühe kanali ja hoiab seda vaid enda päralt kogu kõne jooksul. Sellega tagatakse ka kvaliteet.

Voicenet pakub lisateenustena tasuta kõnelaotust internetis. Samuti on võimalik internetis lisada juba ostetud kaardile kõneaega. Rahvusvahelise kõnekaardi omanikele on oodata ka odavamat Eesti-sisest kõnehinda võrreldes praeguste taksofonikaartidega.

CSC 300kroonine kaart Turbo300 tuli kioskitesse müügile 5. mail ja Voiceneti sajakroonine kõnekaart üleeile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing