Tugev nädalalõpp Tallinna börsil

Raivo Sormunen 21. mai 2001, 00:00

Eelmisel neljapäeval börsi üllatanud ülisuured plokktehingud Norma aktsiatega tegid ilma ka reedel, viies börsi päevakäibe taas üle poolesaja mln krooni. Aktiivne ja positiivne päev jätkus ka ülejäänud turul.

Neljapäeval 53,50kroonise taseme pealt kellegi valdusse läinud 800 000 Norma aktsiat liikusid reedel 48,50 kroonilt taas esialgse omaniku kätte. Võib arvata, et kahe osapoole kokkuleppe alusel sai üks pool endale 4 mln krooni eest Norma dividende (5 krooni aktsia kohta) ja 4 mln krooni kahjumit aktsiatehingust (ehk 800 000 aktsia ost 53,50 krooniga ja müük 48,50 krooniga). Teine pool ei saanud aktsiate eest dividende, kuid teenib tulu aktsiahinna tõusu pealt. Samas ei saa välistada, et nende tehingute taga olid optsiooniturul tehtud tavapärasest suuremad lepingud, millele viitab 37 mln krooni eest Norma aktsiale maikuusse tehtud ostuoptsioone.

Reedese päeva kangelane lõpetas nädala 50 kroonil ehk 7,4% neljapäevasest sulgemistasemest madalamal.

Hansapanga aktsia tõusis pärast 1998. aasta jaanuari taas nii kõrgele kui 150 kroonini. Kristel Kivinurm Trigon Marketsist ütles uudisteagentuurile Reuters, et pangandussektori aktsiaid jahtivad investorid ostavad Hansapanga aktsiaid nende odavuse ja kiire arengu pärast.

Väga hea päev oli reedel Eesti Telekomi aktsial, mis tugevnes 3,4% 83,50 kroonini.

Põhjust ei tasu välismaalt otsida, kuna Eesti Telekomi aktsia on järgmine, mida tasub korralike dividendide pärast jahtida. Aega aktsia ostmiseks ja 5,5kroonise dividendi saamiseks peaks esialgse informatsiooni alusel investoritel olema 31. maini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:31

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing