Telekom sai loa 5 aktsiate tagasiostuks

Kaja Koovit 24. mai 2001, 00:00

Eile rahvusraamatukogu suurde saali kogunenud 21 Telekomi aktsionäri andsid juhatusele volituse osta aasta jooksul börsisüsteemi kaudu tagasi 5 protsenti ettevõtte aktsiatest.

Eesti Telekomi juhatuse esimehe Jaan Männiku sõnul oleks ettevõttel võimalik oma aktsiaid kasutada mõne ettevõtte omandamiseks aktsiavahetuse teel. Lisaks toetaks aktsiate tagasiostmine ettevõtte põhjendamatult madalat aktsia hinda.

?Ei ole kindel, et me aktsiate tagasiostmise võimalust kasutame, aga alati on hea, kui see on tagataskus olemas,? ütles Männik.

Eesti Telekomi juhatuse liige finantsdirektor Krister Björkqvist ütles, et aktsiate kokkuostu ajakava ei ole veel paigas. ?Nüüd saame hakata sellega tegelema,? lisas ta.

Björkqvisti sõnul tehti aktsiate tagasiostmise ettepanek nõukogule, kui Telekomi aktsia maksis 64 krooni. Seda hinda arvestades kulunuks Telekomil aktsiate tagasiostuks 440 miljonit krooni. Vahepealset aktsia hinna tõusu arvestades peaks ettevõte aktsiate eest loovutama 587 miljonit krooni.

Björkqvist möönis, et vahepealne hinnatõus võib olla seotud ka aktsiate tagasiostu ettepanekuga. Ta ei soostunud kommenteerima, milline võiks olla aktsia kõrgeim hinnatase, millest kõrgemal aktsiaid enam kokku ei osteta. ?See sõltub olukorrast ja ka teiste aktsiate hinnatasemest,? lausus ta.

Björkqvist möönis, et ettevõttel on investeerimisobjekte silmapiiril, kuid mingit otsust ei ole veel langetatud ja pole kindel, kas seda üldse tehakse. ?Poolteist aastat tagasi me tahtsime osta internetifirmat. Nüüd peab tõdema, et hea, et me toona hinnas kokkuleppele ei jõudnud,? lausus ta.

Björkqvisti sõnul ei takista investeerimisobjekti puudumine aktsiate kokkuostmist.

Arvestades ettevõtte aktsionäride struktuuri on seni turul vabalt kaubeldavad vaid 23 protsenti aktsiatest, aktsiate tagasiostmine vähendab vabalt kaubeldavate aktsiate osakaalu 18 protsendini.

Björkqvist möönis, et likviidsuse vähenemine on negatiivne mõju, kuid aktsiate tagasiostmise positiivne efekt kaalub selle üles.

Analüütikud on varem kinnitanud, et aktsiate tagasiostmine on aktsionäride jaoks positiivne otsus, toetades aktsia hinda ja parandades kapitalistruktuuri.

Omaaktsiaid saab ettevõte hoida aasta, misjärel nendega tuleb midagi ette võtta. Aktsiate tühistamise ettepanekut aktsionäride koosoleku päevakorras ei olnud.

Telekomi aktsionärid kinnitasid tänavu makstavaks omanikutuluks 4 krooni aktsia kohta, millele lisandub erakorraline dividend 1,5 krooni ehk kokku 5,5 krooni aktsialt.

Dividendiõiguslike aktsionäride nimekiri fikseeritakse 6. juunil ja dividend makstakse aktsionäridele 20. juunil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing