ESSi turvamehed osalesid Elcoteqi suurvarguses

14. juuni 2001, 08:14

Elcoteqi tehasele ligi kuus miljonit krooni kahju tekitanud suurvargusele aitasid kaasa neli ESSi turvameest, kes lasid varastel valve all olnud ladudest ära tassida neli kaubaalusetäit taskutelefonide ekraane, kirjutab Postimees.

Keskkriminaalpolitsei kinnitas eile Postimehe andmeid, et möödunud nädalal tabatud 18liikmelises vargajõugus on neli ESSi turvatöötajat: Lev (20), Sergei (28), Juri (21) ja Oleg (22).

Vargussüüdistuse saanud nelik hakkas kurjategijatega koostööd tegema juba kuu aega pärast seda, kui ESS 1. märtsil Elcoteqi tehase laod oma valve alla võttis. Kahel aprilli nädalavahetusel lasid nad öösel lattu tehase ebaausad töötajad ja said selle eest peo peale kümneid tuhandeid kroone.

Saanud telefonitsi märguande, lasid turvamehed töötajad ladudesse ning vaatasid pealt, kuidas nood vedasid käruga minema neli 140kilost kaubaalust Nokia mobiiltelefonide ekraane, kokku 70 000 tükki. Kuvarid, mille kadumine põhjustas Elcoteqile üle kuue miljoni krooni suuruse kahju, on seni leidmata.

Postimeest nõustanud asjatundja väitel sai kogu vargajõugule saatuslikuks laos olnud turvakaamera. ?Juba enne ESSi tehasesse jõudmist sinna pandud kaamerasilm võttis kogu nende nahaalse tegutsemise lindile,? öeldi eile Postimehele.

Anonüümsust palunud asjatundja sõnul väärib tähelepanu tõsiasi, et tegemist on alles esimese suurema uurimisega, mis puudutab Elcoteqis aset leidnud vargusi. ?Ehkki juba aastaid on avalikult räägitud, kuidas sealt tassitakse välja telefoniosi ja sellest kraamist ehitatud mobiile müüakse nii tehase ees kui ka kuulutuselehtedes, pole seni ei Elcoteq ega keegi teine tahtnud sellise tegevuse lõpetamiseks politseiga koostööd teha,? lisas asjatundja.

Postimehe andmetel teatab Elcoteq täna, et lõpetab lepingud tehases praegu valvavate turvafirmade Securitase ja ESSiga ning kuulutab välja uue konkursi turva-, pääste- ja koristusteenuste pakkuja leidmiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing