Saar Polli uuring: toetus Euroopa Liidule kasvab

19. juuni 2001, 13:22

Eurovisiooni lauluvõistlus ja kirglikud jalgpallivõistlused tõstsid oluliselt eestimaalaste toetust Euroopa Liiduga liitumisele, kirjutab EPL Online.

<img src='http://www.aripaev.ee/gfx/onl_images/graaf/saarpoll.png' border='1' align='left'> Kui aprillis toetas liitumist veel vaid 23 protsenti elanikest, siis mais oli pooldajaid juba 30 protsenti. Vastuhääletajate arv kahanes aga 46 protsendilt 34 protsendile, selgus Saar Polli poolt läbi viidud uuringust.

Uuringufirma juhi Andrus Saare sõnul ilmnes positiivne nihe eelkõige just eestlaste seas. Saare sõnul on muutuse põhjuseks see, et eestlased on hakanud varasemast enam tunnetama oma rahvuslikku identiteeti. Tõuke sai see aga edukast eurolauluvõistlusest ning kahest lootusrikkast Eesti jalgpallikoondise MM-valikmängust.

Lisategurina tõstis Saar esile ka Iiri presidendi visiidi Eestisse, mille raames korduvalt rõhutati Iirimaa edukust Euroopa Liidu liikmena.

Saare sõnul võis liitumise toetusele kaasa aidata ka see, et toetuse vähenemise korral hakati liidust avalikkuses ka rohkem rääkima ning käivitus ühiskondlik diskussioon.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing