Tallinn läheneb tee-ehitusele uue meetodiga

Andres Kärssin 21. juuni 2001, 00:00

Linnapea Tõnis Paltsi sõnul on linnavalitsuses väikse grupiga arutatud pealinna magistraalide teemat. ?Püüame lähemal ajal mingi kontseptsiooni välja tuua,? viitas ta abilinnapea Toivo Ninnasele antud ülesandele. Viimane peab nägemuse asja kohta esitama augustis.

?Kui inimestel ei õnnestu konkreetsesse teesse investeeritud raha eest kiiremini tööle saada, siis on see raha maha visatud,? ütles Palts. Samuti pidas linnapea raha raiskamiseks seda, kui enamik teest on valmis tehtud ning viimane jupp jääb rahanappuse tõttu venima või hoopiski tegemata.

Negatiivse näitena nimetas Palts Vabaduse puiesteed, kus teetööd käivad jupphaaval. Lisaks on Tallinna piirilt kesklinna suunas üherealiseks muutuv puiestee linnapea sõnul oluline liikluspiiraja.

?Minu isiklik arvamus on, et investeeringuteks võib laenu võtta külla,? ütles Palts, märkides samuti, et linnale kasulikesse asjadesse raha panemist ei saa nimetada kulutamiseks.

Linnavalitsuse eilse korraldusega on linn enda kätte saamas kõiki Liivalaia tänava ja Rävala puiestee vahelise ühendustee ehk Tartu maantee läbimurde alla jäävad kinnistud. Viimasest kolmest kinnistust üks saadakse Ühispangalt tasuta, teiste eest tuleb maksta kokku ligi 12 miljonit krooni.

Pääsukese 3/Väike-Pääsukese 1 kinnistu eest maksab linn abilinnapea Heiki Kivimaa sõnul Israeli kodanik Muslja Haitovile 7,2 miljonit krooni, mis teeb ruutmeeti hinnaks 8500 krooni. ?Meie soovi ja kokkuleppe vahe oli suur,? tõdes abilinnapea, viidates samuti sellele, et linn ei tahtnud ühe kinnistu tõttu kogu läbimurdeprojekti venima jätta.

Tornimäe 6 eest maksab linn kinnistu omanik Peeter Lepikule 4,73 miljonit krooni, mis teeb abilinnapea sõnul ruutmeetri hinnaks 10 000 krooni.

Kivimaa lisas, et Tartu maantee läbimurde aluste kinnistute täpne kogumaksumus linnale avaldatakse järgmisel nädalal, sest lisaks maa hinnale tuleb kokku arvestada ka muud protsessiga seotud kulud, nagu näiteks üürnike ümberkolimine.

Tartu maantee pikenduse edasise jätkamise korral tuleb linnavõimul arvestada tee-ehituskuludesse veelgi maaostuks vajalikke summasid.

Rajatavate objektide kõrval on raskusi tekkinud juba töösolevate ehitusobjektide rahastamisega. Linnal napib raha Põhjaväila ja Vabaduse puiestee ehitustöödeks, sest linnaametnikud kirjutasid eelarvesse mõlema objekti tarvis Postimehe teatel vaid poole tegelikult vaja minevast summast.

Priit Vilba mantlipärijaks saanud abilinnapea Toivo Ninnas lubas valearvestustest hoolimata teetööd tänavu kindlasti lõpule viia. Ilmselt on linnal vaja võtta puuduva 40 miljoni krooni katmiseks laenu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:40

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing