20. juuli 2001 kell 7:13

Rask: Savisaar vajab Laari kangutamiseks fakte

Justiitsminister Märt Raski sõnul peab Edgar Savisaar enne Mart Laari kohtusse kaebamist suutma tõestada, et kaks ministrit on Eesti Raudtee erastamisprotsessis käitunud seadusevastaselt, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Sellise üldise süüdistusega 'riigivara raiskamine' ei tasu kohtusse pöörduda. Minna saab ikka konkreetsete sätete täpsusega,' ütles Rask.

Rask lisas, et nii palju kui tema on riigikontrolli avaldusega tutvunud, on seal etteheiteid riskide võtmise kohta. 'Kuid Savisaar on avalduse hästi ajastanud ning ta on parim leninliku revolutsiooniteooria edasikandja kaasaegses Eestis,' märkis Rask.

Pärast riigikontrolli taunivat hinnangut Eesti Raudtee erastamisele nõudis Keskerakonna liider Edgar Savisaar, et ametist vabastataks kaks ministrit.

Anonüümsust palunud koalitsioonipoliitiku sõnul võib oodata pärast 2002. aasta riigikogu valimisi ridamisi praegu võimul olevate poliitikute kohtusse kaebamist.

'Nii ärilistel kui ka poliitilistel põhjustel kohtusse kaebamise hiiliv eeltöö käib volikogude tasemel umbusalduste avaldamise taustal juba praegu,' rääkis koalitsioonipoliitik.

Hetkel kuum