Kasvukursil Saksa kaubanduskontsern Metro AG laieneb veelgi ida suunas

Saksamaa suurim ja maailma suuruselt neljas kaubanduskontsern Metro AG käive kasvas tänavu teises kvartalis oodatust rohkem, kasvukursil ettevõte laieneb sel aastal veelgi ida suunas ning siseneb Venemaa, Hiina ja Horvaatia turule.

Hoolmata Saksa toiduaineteturu madalseisust ja analüütikute tagasihoidlikest kasvuprognoosidest suurenes Metro käive tänavu teises kvartalis 6,4 protsendi võrra võrreldes sama ajavahemikuga mullu ning ulatus 11,87 miljardi euroni.

Tänavu kuue kuuga kasvas kontserni käive 5,8 protsenti ning ulatus 23,1 miljardi euroni.

Handelsblatti teatel prognoosib Metro tänavuseks aastaks vähemalt 7-protsendist käibekasvu ning 50 miljardi euro piiri ületamist. Ettevõte ise põhjendab kasvutrendi kontsernisisese muudatuste ning jõulise laienemisega rahvusvahelisel turul.

Metro AG juhi Hans-Joachim Körberi sõnul loob ettevõte sel aastal juurde umbes 8000 töökohta, neist enamuse väljaspoole Saksamaad. Tema sõnul siseneb Metro veel sel aastal Hiina, Venemaa ja Horvaatia turule.

Saksamaa kuuluvad Metro kontserni kaubamajadekett Kaufhof, koduelektroonikaketid Media-Markt ja Saturn, ehitusmaterjalide ja tööriistade müügikett Praktiker, toiduainete jaemüügiketid Real ning Extra.

Hetkel kuum