Oktoobrist saab kohtuasju uurida interneti kaudu

03. august 2001, 09:14

Alates 1. oktoobrist avaneb õigusemõistmisest huvitatutel võimalus tutvuda kohtute veebilehe vahendusel kõigi esimese ja teise astme kohtute jõustunud lahenditega, kirjutab Postimees.

Andmekogude seaduse ja kohtute seaduse alusel justiitsministri määrusega kinnitatud ?Esimese ja teise astme kohtute statistika ja lahendite andmekogu pidamise kord? loob korrastatud kohtulahendite süsteemi ning eeldused kohtupraktika ühtlustamiseks.

Andmekogusse sisestatakse lahendi terviktekst kõigi esimese ja teise astme kohtumääruste ja -otsuste kohta, millega lõpetatakse menetlus vastavas kohtuastmes, välja arvatud mõned erandid.

Lisaks võivad ringkonnakohtud sisestada andmekogusse ka muid õiguspraktika seisukohalt üldist huvi pakkuvaid lahendeid.

Andmekogu loomise peamised eesmärgid on avalikkuse, kohtute jt riigiasutuste operatiivne varustamine kohtustatistilise informatsiooniga ning jõustunud kohtuotsuste avalikustamine avaliku teabe seaduse nõuetest lähtuvalt, ütles justiitsministeeriumi kohtute asekantsleri kohusetäitja Enno Loonurm.

Juhul kui kriminaalasjas ei kuulutata otsust avalikult, sisestatakse lahendi terviktekst ja lahendi resolutiivosa andmekogusse eraldi ning veebilehel ilmub vaid resolutiivosa.

Nii kriminaal- kui haldusasjadest kantakse andmekogusse ning avaldatakse veebilehel üksnes lahendi resolutiivosa riigisaladust sisaldava kohtulahendi puhul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing