Tartu geeniteadlased müüsid USAsse miljon krooni maksva seadme

03. august 2001, 12:53

USAs New Yorgis asuv Columbia ülikool ostis sellel nädalal Tartu geenitehnoloogiafirmalt ASilt Asper veidi üle miljoni krooni maksva geenialalüüsi detektori, ütles Asperi arendusjuht Andrus Kaldalu.

?See on Asperi läbimurre USAsse,? sõnas Kaldalu. ?Meie eesmärk on müüa Ameerikasse rohkem Tartu geeniteadlaste poolt välja töötatud süsteeme.?

Maailma geenitehnoloogia üks juhtivaid teadusasutusi Columbia ülikool tellis eelmisel aastal Asperilt teatud silmahaiguste genotüpiseerimise teenust kokku umbes ühe miljoni krooni eest. ?Nad jõudsid arusaamisele, et meie geenianalüüsi tehnoloogia ja riistvara on kvaliteetne,? ütles Kaldalu ning lisas, et ameeriklaste otsust soetada endale kallis aparatuur mõjutas kindlasti Asperile omistatud ISO?sertifikaat.

Columbia ülikoolile müüdud geenianalüüsi detektor Genorama on kuues analoogne aparaat. Kolm detektorit töötavad Tartu teadusasutustes, üks Prantsusmaal asuvas rahvusvahelises vähiuurimise keskuses ning üks Lõuna-Korea pealinnas Soulis asuvas geenianalüüsifirmas GoodGene.

Kaldalu kinnitusel on geenianalüüsi detektori Genorama patent praegu kaitsmisel Euroopa Liidu riikides, USAs, Kanadas ja mitmes Aasia riigis.

Aparaadid ehitab Asperile Tartu kõrgtehnoloogiafirma AS Estla.

Asperi eelmise aasta käive oli kolm miljonit krooni. Tänavune käibeprognoos on 10 miljonit krooni. Asperis töötab 30 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing