Suurfirmade väitel ei ole nemad keelu taga

15. august 2001, 00:00

Teede- ja sideminister Toivo Jürgenson kehtestas 30. märtsil raadiosaateseadmete kasutamise nõuded, mis keelavad muuhulgas väliantennide kasutamise traadita inernetivõrkudes. Ministeerium keelab traadita internetiseadmete väliantennide kasutamise nende lubamatult suure võimsuse tõttu, mis tekitab häireid teiste samal sagedusel töötavate raadioseadmete töös.

Määrusega ei tohi kasutada 2,4 gigahertsi vabasagedusel töötavaid seadmeid väljaspool ruume. Teenuse pakkumiseks võib kasutusele võtta näiteks 3,5 GHz sageduse, mis on litsentseeritud ning mille seadmed on mitu korda kallimad.

___________________________________________

Nimetatud keeld on aga vihastanud mitmeid väiksemaid firmasid, kes praegu traadita internetiühendust 2,4 GHz sagedusel pakuvad. Riikliku andmeside edendamise projekti Küla Tee projektijuht Jüri Liiv on väitnud, et keelu surusid läbi just suured sidefirmad, kes kardavad konkurentsi. Samal seisukohal on ka KPNQwest juhataja Neeme Takis ning OÜ Kadarpik ja Kaljumäe juhid.

___________________________________________

Eesti Telefoni ja Tele2 esindajate väitel ei ole nemad teinud kuluaaritööd, et keelustada Eestis loavabal sagedusel traadita interneti pakkumine. Eesti Telefoni äriplaneerimise talituse direktor Rain Rebane ütles, et mingit era- ega ärihuvi 2,4GHz sageduste keelustamisel ei ole Eesti Telefonil olnud. ?Põhjuseks on eelkõige kvaliteediprobleemid, raadiolevi katvusala, kohmakas teenuse haldamine. Samuti ei ole Eesti Telefoni spetsialistidel olnud küllalt usku ühenduste turvalisusesse,? rääkis Rebane.

Kvaliteediprobleeme nimetas keelustamise põhjusena ka Tele2e juhatuse esimees Ivar Lukk. ?Ärihuvi selles valdkonnas Tele2-l ei ole, me ei konkureeri selliste väikeste firmadega. Me ei teagi neid,? sõnas Lukk.

Näiteks AS Uninet lõpetas 2,4 GHz sagedusel teenuse pakkumise samuti kvaliteediprobleemidest tingituna.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing