Võltsalkohol on haaranud poole Eesti viinaturust

11. september 2001, 08:18

Tarbijakaitse hinnangul on 40-60 protsenti Eestis müüdavast alkoholist võltstoodang ning illegaalses viinaäris liiguvad miljardid kroonid musta raha, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Võltsitakse kõike, mida ostetakse,? ütles tarbijakaitseameti peainspektor Peeter Ühtegi. ?Peamised alkoholi võltsingud on brändi Belii Aist ja viin Finlandia.?

Lisaks välismaistele alkoholimarkidele võltsitakse pea kõiki kodumaiseid alkoholitooteid, mida müüakse tavalistes kauplustes koos originaaltoodetega.

Ühtegi sõnul segavad võltsijad salaviina kokku veest ja piiritusest ning valavad selle tavaliselt originaalpudelitesse, mis on korra juba kasutuses olnud.

?Pudeleid saadakse taara kokkuostust,? ütles Ühtegi. ?Spetsiaalse aparaadiga pannakse neile võltsitud korgid peale ja lähebki müüki.?

Finlandia viina ning Wodka Gorbatchovi võltsingute puhul on tegemist aga väga laiaulatusliku põrandaaluse tootmisega, kus ka pudelid ja etiketid on järele tehtud.

Tarbijakaitse arvates käib enamik salaviina tootmisest kohapeal.

Ühtegi sõnul on levinud valearusaam, et salaalkoholi müüakse ainult kahtlase väärtusega keldripoodides või salaja käest kätte. ?Alles möödunud nädalal leidsime ühest vanalinna pood-baarist 11 pudelit võltsitud alkoholi,? ütles Ühtegi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing