Kaja Koovit • 18 september 2001

Citigroupi: terrorirünnaku kahju ligi 12 miljardit

Maailma suurim finantsteenuste grupp Citigroup teatas, et terrorirünnak vähendab grupi kolmanda kvartali puhaskasumit 700 miljoni dollari (11,9 miljardi krooni) võrra, kirjutab Financial Times.

Kõige tugevama hoobi sai terrorirünnakust grupi kindlustuse pool, mille kahjumiks prognoosib Citigroup 500 miljonit dollarit (8,5 miljardit krooni).

Lisaks ootab Citigroup 100?200 miljoni dollari vahemikku jäävat kahjumit Ühendriikide aktsiaturgude nelja päevasest suletusest ja rünnakust mõjutatud pangakontorite sulgemisest.

Citigroupi kuuluv investeerimispank Salomon Smith Barney on üks Wall Streeti suurimatest, millel olid kontorid ka hävinud Maailma Kaubanduskeskuses.

Eelmisel nädalal hindasid oma esialgseid kahjusid mitmed kindlustuskontsernid. Citigroup oli esimene, kes avaldas pangandusele tekitatud hinnangulise kahju ning analüütikud ootavad sel nädalal ka teiste pangagruppide vastavasisulisi avaldusi.

Analüütikud hindasid Citigroupi sammu positiivseks, mis annab turgudele Citigroupi hindamiseks parema võimaluse. 'See ei tähenda, et kahjusumma ei või esialgsest suuremaks osutuda, kuid seab siiski teatavad raamid,' lausus Mike Mayo Prudential Securities?ist.

Turg ootas investeerimispankadelt halbu uudiseid juba enne terrorirünnakut, sest maailmamajanduse jahtumine on vähendanud pankade väärtpaberi-, ühinemiste ja ülevõtmiste- ning fikseeritud tulusid.

Citigroup teatas, et kui poleks toimunud eelmise nädala traagilisi sündmusi, oleks grupi tulemus turu ootusi ületanud.

Terrorirünnakuta oleks grupi aktsia kohta saadavaks kasumiks kujunenud 77 senti, samal ajal kui turg ootas 75 sendist kasumit.Eelmise nädala terrorirünnak vähendab aktsia kohta saadavat kasumit 10 sendi võrra.

Hetkel kuum