Haapsalus valmis tipptasemel spordihoone

01. oktoober 2001, 08:38

Reedel õnnistati Haapsalus sisse suursugune spordihoone Wiedemanni gümnaasiumi kõrval, kirjutab Lääne Elu.

Lindilõikamise asemel viskasid esimesed korvipunktid linnapea Urmas Sukles ning kultuuriminister Signe Kivi esindajana tema 13aastane poeg Kalju-Karl Kivi.

Saali mängisid sisse BC HOTRONIC ja TTÜ-A.Le Coq. 'Väga hea põrand,' kiitis korvpallilegend Aivar Kuusmaa, 'fantastiline.'

'Suurepärane saal,' arvas ka Eesti Korvpalliliidu peasekretär Viktor Hütt. 'Julgelt võib öelda, et maailmatase.' Hütt kiitis vahtrapuust põrandat, sest tegemist on materjaliga, mida kasutatakse ka NBAs. Peale Haapsalu on niisugune põrand Eestis vaid Viljandi spordihoones.

Hütt lubas, et tulevikus peetakse Haapsalus ka Euroopa tasandil mänge. Oktoobris on Haapsalus Eesti meistrivõistluste mängud, 15. detsembril aga TV3 vahendusel Eesti meeste karikavõistluste finaalmäng.

'Üritame ikka Euroopa tasandil mänge siia saada, muidu polnuks mõtet nii uhket maja ehitada,' ütles Haapsalu Linna Spordibaaside juhataja Tarmo Tuisk.

Wiedemanni gümnaasiumi võimla arhitekt Andres Alver hoone avamisele ei tulnud ja keeldus ajalehele oma tulemata jätmise põhjusi kommenteerimast.

Linnavalitsuse ehitusjärelevalve inspektori Mati Jetsi sõnul on arhitekt solvunud, sest peasissekäik ei saanud selline, nagu tema plaanis, ja ümberehituseks ei jätkunud linnavalitsusel raha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing