Ülo Toomsalu • 3. oktoober 2001 kell 6:27

PM: riik ei võta kogemustest õppust

Keskpanga hoiatused tumedatest pilvedest majanduse kohal kahandavad inimeste lootusi peatseks palgatõusuks. Samal ajal söövad eluasemekulude suurenemine ja toidu pidev kallinemine iga pere eelarvesse aina suurema augu, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Alalhoidlikumad ettevõtjad on võimalikeks probleemideks juba valmistumas, kuid riigisektor jätkab nii, nagu poleks midagi muutunud. Riigieelarve mahud kasvavad hoogsalt, kokkuhoiule mõtlevad vähesed.

Teadjamad soovitavad praeguses ebakindlas situatsioonis üle vaadata prioriteedid ja pühenduda põhilisele tegevusalale. Samas on kohalikud ettevõtjad ja inimesed juba probleemidega harjunud. Kui kurnavad üleminekuaastad on ehk juba meelest, siis börsi- ja Vene kriis andsid paljudele hindamatu õppetunni. Tollal suudeti probleemidega suhteliselt operatiivselt hakkama saada ja kiiresti uute oludega kohaneda.

Küllap suudetakse seda ka nüüd.

Ainus, kes pole õppinud, on riik. 1999. aasta riigieelarve blufiti valimiste eel üles, hoolimata ilmsetest majandusprobleemidest ning sarnaselt käitutakse ka nüüd.

Hetkel kuum