Tarmo Riisenberg • 10. oktoober 2001 kell 22:00

Ericsson ronib Nokia mängumaale

Lähim näide sellest on Ericssoni uus GPRS telefon R600, mida kaugemalt vaadates võiks pidada pea et Nokiaks, kuid telefoniga lähemalt tutvudes on erinevusi siiski piisavalt. Nii näiteks saab uue Ericssoniga saata piltsõnumeid ja surfata internetis

Hoolimata oma tagasihoidlikest mõõtudest on R600l nüüd juba pea standardiks saanud sisseehitatud antenn ja suur viierealine halltoonidega ekraan. Ka on joonistusi, animatsioone, helisid ja erinevaid helinatoone saata äärmiselt lihtne, piisab vaid paarist klahvilevajutusest ja telefoniga kaasas olevad pildid ja helinad ongi edasi saadetud.

Ka on R600-l mobiilse chati võimalus.

Kel on aga soovi internetis surfata, võib seda teha kiiremini, kui ühegi teise telefoniga, R600 toetab ühenduskiirusi kuni 43.2 kbps.

R600 pakub ka rohkelt võimalusi telefoni personaalseks seadmiseks, nii on näiteks ekraanivalgustust võimalik seada roheliseks, punaseks või oranziks, värve on võimalik kasutada nii lihtsalt taustavalgusena kui ka seotult telefonimärkmikuga helistajate identifitseerimiseks. Ka saab R600le panna juba arvutitest tuntud isikliku taustapildi, mis on ekraanil siis, kui telefon on ootereziimis.

R600l on ka sisseehitatud kalender, kuhu on võimalik teha ka märkmeid. Telefoniraamatusse võib teha märkmeid kuni 200 inimese andmete kohta.

Kokkuvõttes on kahes värvitoonis, Ice Blue ja Luminous Champagne, müüki tulev R600 mõeldud eeskätt just neile inimestele, kes soovivad osta endale oma esimest telefoni või kes soovivad vahetada välja oma senist telefoni, kuid kes tahavad endale midagi enamat, kui lihtsalt kõnevahendit.

Hetkel kuum