Keskerakond pääseb Tartus võimule koos Reformierakonnaga

15. oktoober 2001, 08:15

Tartus leppisid ühise võimuliidu loomises kokku Reformierakond, Keskerakond ja valimisliit Tartu 2000+, mis toob Peeter Tulviste asemele volikogu juhtima Aadu Musta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tartu linnapea Andrus Ansipi sõnul valmis eile õhtuks koalitsioonilepingu tekst, mis tuleb veel kolmes fraktsioonis läbi arutada. ?Kava on selline, et sõlmime uue koalitsiooni kolmapäeval,? ütles ta.

Ansipi sõnul sujusid kõik läbirääkimised uue koalitsiooni moodustamiseks probleemideta. ?Kõigi programmid kattuvad ja meil on olemas ka hea koostöökogemus, sest enne eelmisi valimisi olime ühiselt võimul,? sõnas Ansip.

Eesti Päevalehe andmetel saab volikogu esimeheks keskerakondlasest Tartu Ülikooli ajalooprofessor Aadu Must. Keskerakonnale läheb veel ka üks abilinnapea koht. Teise abilinnapea koha täidab ilmselt Anto Ili koonderakondliku taustaga valimisliidust Tartu 2000+.

Kaks aastat Tartus võimul olnud Isamaaliidul tuleb sel nädalal opositsiooni minna. Lisaks Tulvistele kaotavad oma koha abilinnapead Jüri Kõre ja Ilona Merzin. ?Kindlasti pole see olnud meie siht, aga imestama see olukord ka ei pane,? ütles Tartu volikogusse kuuluv isamaaliitlane Jüri Adams. ?Meil pole Reformierakonnaga programmilisi lahknevusi, kuid on teine arusaam töötegemisest ja arutelude meetodist kui härra Ansipil.?

Adamsi sõnul oli Isamaaliidu jaoks viimaseks piisaks presidendivalimiste valijameeste valimised. ?Diktaadi olukorras pole võimalik tööd teha,? lisas ta.

Ansip ütles, et tal on Isamaaliidu pärast südamest kahju. ?Kedagi ei saa vägisi võimul hoida, kui on arusaam, et aasta enne valimisi on kasulikum opositsioonis olla,? sõnas Reformierakonna aseesimees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing