Kaja Koovit • 15. oktoober 2001 kell 9:15

Marconi täitis kärbitud prognoosid

Marconi teatas täna, et teise kvartali tegevuskasum oli vastavuses ettevõtte prognoosidega, mida oli teise kvartali 227 miljoni naelase kahjumi tõttu juba alandatud, kirjutab FTMarketwatch.

Investoritele peavalu valmistanud telekommunikatsiooniseadmete tootja Marconi teise kvartali käive langes 24 protsendi võrra 1,44 miljardi naelani (35 miljardit krooni) ja põhitegevuse käive langes 33 protsenti 893 miljoni naelani (22,3 miljardit krooni).

Ettevõtte kasum oli tagasihoidlik 5 miljonit naela (125 miljonit krooni) ja see teeniti peamiselt mittepõhitegevusest, suure osa moodustas meditsiiniüksuse müük Philipsile.

Marconi teatas, et teeb edusamme oma võlakoorma vähendamisel ja kulude kärpimise programmi täitmisel, mille kohaselt kulud peaksid järgmise aasta märtsiks olema vähenenud 1 miljardi naela (25 mld krooni) võrra.

Ettevõte netovõlg septembri lõpus oli 4,28 miljardit naela (107 mld krooni) võrreldes augusti lõpu 4,44 miljardi naela ehk 111 miljardi krooniga.

Marconi aktsia hind tõusis täna hommikul Londoni börsil 15 protsendi võrra 28 pennini. Juba reedel oli aktsia hind teinud läbi 30% tõusu.

Marconi teatas, et terve aasta kasumit ja käivet ei ole segase turuolukorra tõttu võimalik prognoosida.

Detailsed teise kvartali majandusaruanded avaldab Marconi 13.novembril

Hetkel kuum