Kaja Koovit • 18. oktoober 2001 kell 22:00

Telekomi kasum kukkus

Sellest aastast konkurentsile avatud Eesti Telefoni (ET) üheksa kuu kasum oli 149 mln krooni ehk 59 vähem kui mullu samal ajal. Kolmas kvartal oli ettevõttele eriti hull, sest siis suudeti teenida vaid 2 mln krooni.

Siiski olid ka need miljonid positiivsed, sest analüütikud kartsid veelgi hullemat.

?Eesti Telefonil on läinud paremini kui oodatud,? lausus Ühispanga analüütik Sander Danil, kes ootas Eesti Telekomi kasumiks 705 miljonit krooni.

Eesti Telekomi juhid kinnitasid eile, et näevad viimastel kuudel olukorra stabiliseerumist ehk kasumlikkus ei tohiks enam langeda.

Et tulemused olid oodatud, ei plaani analüütikud märkimisväärseid muudatusi ettevõtte tulevikuprognoosides. Kontserni tulevikku võib tumestada senise kasumitootja Eesti Mobiiltelefoni (EMT) kuulutamine olulise turujõuga ettevõtteks (OTE), kuid senini ei ole täpselt teada, kuivõrd regulatiivsed piirangud kontserni tulevikku mõjutavad.

Ettevõte ise on otsuse mõjuks hinnanud 100?250 miljonit krooni.

Trigon Marketsi peaanalüütik Toomas Reisenbuk lausus, et ülemine äär on kindlasti üle dramatiseeritud ja mõju võib jääda alumise ehk 100 miljoni krooni kanti.

Reisenbuk sõnas, et kuna enamus sidumisi läheb Eesti Telefonile, siis osa kasumit kanaliseerub lihtsalt grupi sees ümber.

Danil märkis, et juhul, kui EMT kuulutatakse OTEks tuleb senist 90 krooni tasemel olevat hinnasihti veidi allapoole tuua.

Aktsia turuhinnale ei tohiks majandustulemused analüütikute sõnul kehvasti mõjuda.

?Kas ET-l läheb veidi paremini või halvemini, ei oma grupile olulist mõju, ka aktsiahind diskonteerib fiksvõrku nulliga,? lausus Reisenbuk.

?Kui Eesti Telekomi aktsial peaks tulema mingi nõrkusehetk, siis oleks see hea aktsia ostuvõimalus,? lausus Ühispanga analüütik Sander Danil.

?52?55 krooni tasemelt võiks juba kaaluda aktsia ostu,? ütles Danil.

Hetkel kuum