Tarmo Riisenberg • 24. oktoober 2001 kell 22:00

Toshiba projektorid on varasemast võimekamad

Toshiba TLP 250/251 ja TLP 550/551 näol on tegu uue põlvkonna multimeediaprojektoritega, millede täiustatud läätsesüsteem võimaldab näidata ekraanil või seinal selget ja teravat kujutist ka väga väikeste mõõtmetega ruumides. Nii võimaldab projektorite uut tüüpi lääts näidata vaid 2 meetri kaugusel asuvale seinale või ekraanile kujutist, mille diameeter on kuni 2,5 meetrit. Kuigi paljud kallima hinnaklassi projektorid pakkusid sellist lahendust ka varem, toovad TLP550 ja TLP250 nö lähedalt näitamise võimaluse odavamale hinnatasemele. Tänu sellele saab projektoreid esitlusteks kasutada kohtades, kus tagasihoidlikest üldtingimustest hoolimata on vajadus hea kvaliteediga kujutise järele, näiteks väiksemates konverentsiruumides ja haridusasutustes.

Teiseks Toshiba multimeedia projektorite eeliseks on nende valgustugevus (1100 ANSI luumenit TLP-550 ja TLP-250 puhul), mis võimaldab ekraanile kantava kujutise muuta varasemast värvikamas ja teravamaks.

Mõlemad projektorite mudelid aktsepteerivad NTSC, PAL, SECAM ja S-Video signaale, seega ei peaks tekkima probleeme erinevatest seadmetest pärit pildi edastamisel. TLP550 ja TLP250 pakuvad ka mitmeid mugavusfunktsioone, näiteks pildi digitaalset korrigeerimist ning stoppkaadri võimalust, projektori kasutamist lihtsustavad ka ekraanile kuvatavad ikoonid.

Projektori Toshiba TLP550 puhul on kujutise resolutsiooniks 1 024 x 768 pikselit ja sama projektor koos praktilise külgeehitatud dokumendikaameraga kannab nime TLP-551. ?Väiksem vend? TLP-250 on SVGA resolutsiooniga 800 x 600 pikselit ja ka siin pakutakse dokumendikaameraga mudelit TLP-251. Toshiba ainulaadne külgeehitatud dokumendikaamera on oma 800 000 pikselise lahutusvõimega asendamatu abimees esitlustel, kus lisaks arvuti või videopresentatsioonidele soovitakse kasutada ka paberdokumente, kilesid, raamatuid või muid kolmemõõtmelisi objekte. Sel juhul kuvatakse pilt konkreetsest esemest dokumendikaamera abil otse seinale või ekraanile.

Juhul, aga kui on mõnest dokumendist või objektist vaja suurendatud kujutist, pakub selleks võimalust projektorisse sisse ehitatud digitaalne zoom. Selle abil saab dokumendi, foto või joonise kindla piirkonna suurenduse kuvada mõne nupulevajutusega seinale või ekraanile.

Esitluste lihtsustamiseks tuleb kõigi projektoritega tehasest kaasa ka kaugjuhtimispult, mille traadita hiire abil saab juhtida ka arvuti tegevust.

Väikesed mõõtmed, 260 x 295 x 95,5 mm (kaameraga mudelitel: 260 x 352 x 95,5 mm) ja tagasihoidlik kaal 3,2 kg (kaameraga mudelid 3,9 kg) teevad uued Toshiba projektorid ka lihtsad kaasaskantavateks.

Hetkel kuum