13. november 2001 kell 8:49

Pooljuhtide tootja Infineoni kvartalitulemus vastas mustale stsenaariumile

Euroopa suuruselt teine pooljuhtide tootja Infineon Technologies AG kinnitas oma majandustulemustes analüütikute kõige mustemat nägemust, raporteerides oma väga suurest neljanda kvartali kahjumist, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Pärast STMicroelectronic`ut Euroopa suuruselt teine pooljuhtide tootja teatas, et ta kvartalikahjum suurunes kvartaliga 371 mln eurolt 523 mln euroni (8,2 mld krooni).

Analüütikud ootasid ettevõtte kahjumit suurusjärgus 330-526 mln eurot.

Võrreldes eelmise kvartaliga kahanes ettevõtte käive 15% ning võrreldes aastataguse ajaga 55%, jäädes vaid 1,09 mld euroni (17 mld krooni).

Maailma suuruselt neljas mälukiipide tootja on saanud osaliselt löögi sellest, et dünaamilise muutmälu (DRAM) hinnad on kukkunud kolmandikuni tootmiskuludest, kuna nõudlus on ärakukkunud ja varud on paisunud.

Kõik ettevõtte pearivaalid on viimase kvartali jooksul teatanud, et nende mälukiipide sektorid on kahjumis.

Veidi lohutavaks osutas aga ettevõtte aruandes see, et turult oodatakse sel aastal 30% langust ning mõõdukat tõusu juba järgemisel aastal.

?Turu areng jääb järgemise kuue kuu jooksul ebakindlaks ja on mõjutatud nii maailmamajanduse jahtumisest kui ka poliitilisest ebakindlusest maailmas,? kirjutas ettevõtte oma aruandes.

Infineoni aktsia oli kella 10:40 Berliini börsile tõusnud 3,1%, tasemeni 20,77 eurot.

Hetkel kuum