Sideamet aitas Eesti Telekomi

Raivo Sormunen 15. november 2001, 00:00

Eile figureeris Tallinna börsil ülivõimsalt Eesti Telekomi aktsia, mis kerkis 113 tehingu käigus 3,5, tasemeni 66,50 krooni. Aktsia tõusu toetas nii sideameti positiivne otsus Eesti Mobiiltelefoni kohta kui ka tugev Euroopa telekomisektor.

Kui nädalaga 16,2 üles lennanud Eesti Telekomi aktsia osas mängis maaklerite sõnul kuni teisipäevani rolli välisturgude tõusuga kaasnenud välismaine ostuhuvi, siis eile toetas aktsia tõusu teisipäeval tulnud uudis, et sideamet ei nimeta järgmisel aastal EMTd olulise turujõuga ettevõtjaks üldkasutataval sidumisteenuse turul.

Kuigi selle uudise otsest rahalist mõju ei peeta suureks, näitab see suure tõenäosusega riiki esindava sideameti tahtmatust Eesti mõistes gigantse ettevõttega pahuksisse sattuda.

Samas pole Eesti Telekomiga jagelemisel ka majanduslikku mõtet, sest mida vähem riik ettevõtte tegevusse sekkub, seda suuremad on ta tulevased rahavood ja seda rohkem teenib ta riigi ja aktsionäride huve.

Rahandusministeerium, kes on 27,3ga firma üks suurimaid omanikke, teenis sel aastal oma investeeringu pealt üle 200 mln krooni omanikutulu.

Arvestades, et kunagi kavatseb Eesti Vabariik oma Eesti Telekomi aktsiad maha müüa, ei ole tal mõttekas ettevõtte tegevust liigselt häirida.

Teiselt poolt on Telekomi aktsial aidanud tõusta ka positiivsed tuuled välisturgudelt.

Eile keskmiselt 3 kerkinud Euroopa telekomisektori tõusu põhjuseks on välisturgude maaklerite sõnul Afganistani sõja positiivseid arengud ja see, et sektor pole millegi eriti halvaga viimasel ajal üllatanud.

Peale selle püsib tõus investorite lootusel, et sektor hakkab järgmisel aastal juba paranemismärke näitama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:05

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing