16. november 2001 kell 7:54

Börsiülevaade: Aktsiad tõotavad võlakirjade madala tulususe tõttu tõusu jätkata

Euroopa turud tõotavad täna maaklerite hinnangul alustada taas kerge optimismi tähe all.

Kuigi aktsiate hinnad on madalate kasumite tõttu kallid tasub neid maaklerite sõnul osta sellegipoolest, kuna võlakirjade pealt saadav tulusus on veel madalam.

Mõnevõrra on löögi all aga kütusefirmade aktsiad, millele mõjub negatiivselt kütusesõda.

Viimase nädala jooksul toimunud rabelemine Tallinna Väärtpaberibörsil näitas eile mahajahtumise märke. Tugev kauplemine jätkus veel vaid Eesti Telekomi <GR#EE.ETL>

aktsiaga, mis tõusis juba üheteistkümnendat järjestikust päeva ning lõpetas 66,75 kroonil.

Kuigi viimase viie päeva jooksul tervelt 388 korda kauplemist leidnud Eesti Telekomi aktsia tõusis eile vaid 0,4%, tähendas see aktsia jaoks siiski pika tõusurea jätkumist.

Täpselt samapika aja on järjest tõusnud ka Äripäeva indeks, mis sulgus eile 430,65 punktil ehk viimase kahe ja poole kuu kõrgeimal tasemel.

Novembris on Eesti Telekomi aktsia jõudnud kosuda 21,4% võrra ja selle ajaga tõstnud oma turuväärtust 1,6 mld krooni võrra, mis on võrdne ligi ettevõtte kahe aasta kasumiga.

Kuigi välisturgudelt meieni pidevalt jõudvad ettevõtete kvartalitulemused on kehvapoolsed loodavad investorid, et aktsiaturg ennetab üha lähemale jõudvat pöördepunkti majanduses ning jätkab tõusu.

Esmaspäeval 147 krooni taset puudutanud ja kahel järgneval päeval stabiliseerumist näidanud Hansapanga aktsia <GR#EE.HP> oli eile kerge müügisurve all, odavnedes päevaga 0,7% ning sulgudes 145 krooni tasemel.

Eks näis, kas aktsia jaoks viimase kahe aasta jooksul tugevaks vastupanutasemeks olnud 145 krooni täidab seekord ka toetustaseme rolli või ei.

Hetkel kuum