30. november 2001 kell 9:13

Soome tippdisainer Ristomatti Ratia tagab Viljandi küünlatootjatele edu

Viljandis tegutseva Euroopa suurima õueküünalde tootja ASi Hansa Candle ja Soome tippdisaineri Ristomatti Ratia koostöös valminud küünaldel on Soomes väga hea minek, ütles Hansa Candle üks omanik Harri Aaltonen.

?Tänu Ristomatti tuntud nimele oleme oma uudistootega jõudnud pea igasse Soome poodi,? rääkis Aaltonen. ?Ristomatti nime kasutamine võimaldab meil ka toodet tunduvalt kallimalt müüa.?

Hansa Candle teise omaniku ja juhataja Tarvo Mossi sõnul disainis maailmakuulus disainer Ristomatti Ratia omapärase klaasnõu, küünla ja pakendi. ?Meie toodame ja müüme,? ütles Moss ja lisas, et Ratia teenib teatud protsendi küünalde läbimüügi pealt.

Moss kalkuleeris, et Ristomatti küünlad võivad suurendada nende tänavust käivet mitme miljoni krooni võrra. Hansa Candle aastakäive ulatub tänavu 50 miljoni kroonini.

Ristomatti Ratia disainitud küünlakomplekt oli esimest korda väljas selle aasta jaanuaris Frankfurdi küünlamessil. Mossi kinnitusel jätkub koostöö Ratiaga ning uuel aastal on oodata uusi põnevaid disaintooteid.

Ristomatti Ratia abikaasa Anu Saagim on aastaid olnud Eesti seltskonnaajakirjanduse lemmik.

Viis aastat Viljandi tikuvabriku ruumides küünlaid tootnud Hansa Candlest on saanud Euroopa suurim õueküünalde tootja ning üks suurimaid kalmuküünalde tootjaid.

Hansa Candle kuulub ASile MCC Group, mille osanikud on võrdselt Tarvo Moss ja Suomen Bestland Oy, mis kuulub Harri Aaltoneni perele.

Mossi ja Aaltoneni teine firma AS Estonian Match toodab Viljandis tikke.

Hetkel kuum