President rendib uue ametiauto

04. detsember 2001, 08:13

President vahetab järgmisel aastal välja uue esindusauto vastu 1993. aastast riigipead sõidutanud Mercedes-Benz 320, kirjutas SL Õhtuleht.

Auto renditakse ning selle margi selgitab konkurss. Aasta lõpuks peaks olema selged presidendi ametiauto rentimise tingimused. Avalik konkurss autofirmade vahel toimub järgmise aasta alguses.

Auto rendikulud on ette nähtud kantselei transpordikuludes. Tuleva aasta riigieelarve projektis on presidendi kantseleil sõidukite ülalpidamiseks 2,66 miljonit, ütles Karmo Velling rahandusministeeriumist.

Mercedese Eesti esindaja Silberauto täpsustab pakkumist pärast konkursitingimuste selgumist.

United Motors pakub presidendile kindlasti 7. seeria BMWd, mis on uusim mudel. Praegu sõidab 5. seeria BMWga ringi neli valitsuse liiget.

Reval Auto pakuks riigipeale Audi A8 mudelit. Ministrite käsutuses on praegu sellest väiksemad ja odavamad Audi A6.

Info Auto peab riigipeale sobivaimaks esindusautoks Volvo S80, mis peaks vastama kõikidele turva- ja protokollinõuetele.

Kui Arnold Rüütel oli aastani 1992 Eesti Ülemnõukogu esimees, sõitis ta tehase kingitud Volvoga.
Sama autoga sõitis umbes pool aastat ringi ka president Lennart Meri, kuni 1993. kevadel ostis riigikantselei talle uue esindusauto. Selleks sai Finest Hotel Groupi hotellifirma kasutatud aastavanune S-klassi Mercedes-Benz 320, mis uuena maksis üle 600.000 krooni.

Peale esinduslimusiini on presidendi kantselei käsutuses veel kaks sõiduautot, väikebuss ja kaks majandusautot. Mullu oli kantseleile sõidukite ülalpidamiseks ette nähtud 1,9 miljonit krooni.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing