Rivo Sarapik • 10. detsember 2001 kell 22:00

Kullerifirmade koduleheküljed hiilgavad võimalusterohkusega

DHLi eestikeelne kodukülg pandi DHL International Eesti müügi- ja marketingijuhi Evert Kreegi sõnul üles kaks aastat tagasi, et pakkuda oma klientidele tasuta informatsiooni ja teenuseid. ?Kodulehel on võimalik näiteks tellida kullerit, et pakk kodust teele saata,? selgitas Kreek. Lisaks saab seal saatelehti täita ja leida infot pakutavate teenuste, hindade ja transpordi aja kohta. Firma leheküljel on ka saadetise jälgimise võimalus, mida saab teha Internetis, e-posti vahendusel või läbi WAP-protokolli lugeva telefoni. Kreegi sõnul uurivad nad oma igakuistelt klientidelt internetikasutamise ja DHL`i kodulehekülje kasutamise kohta. ?Keskmiselt tehakse kuus 2800-3000 külastust,? rääkis ta.

TNT veebilehekülg on nii eesti kui inglise keeles. TNT Eesti AS piirkonna juht Asko Talu sõnul avaldati see 3-4 aastat tagasi, et pakkuda infot ja TNT lahendusi firma teenuste kohta. ?Kõik Internetilehel leiduvat saab muidu kasutada, maksab vaid turvalise e-maili saatmine,?lausus Talu. ?Novembris käidi meie koduküljel 2000 korda ja see number on tõusnud igal kuul,? rääkis ta. Enim klõpse tehakse koduküljel Talu sõnul saadetise jälgimiseks. TNT pakub jälgimiseks ka WAPi ja e-posti. Veel saab seal saatelehti täita, saada transpordiaja ja hinnainfot.

UPSi Eesti kaheksa aastat avatud olnud internetilehekülg on mõeldud kliendile infoallikana, kust ta leiab vajalikud telefoninumbrid ja kontaktandmed. Hetkel on see veel vaid inglise keeles, kuid UPSi turundusjuht Jüri Vask rääkis, et 2002. aasta alguses plaanitakse üles panna Eesti oma lehekülg, mis tuleb vene ja eesti keeles. Praegu saab sealt infot transiidi aja kohta, uurida saatmispakendeid, osaleda ettepanekute ja arvamustega foorumil ning jälgida teelolevat pakki. Viimast saab teha nii Internetis kui ka e-posti ja SMS lühisõnumi abiga.

Saamaks teenusekasutajate hinnangut, tutvusid Äripäeva palvel nende lehekülgedega kaks väikeettevõtjat ja panid kirja oma kogemused. Füüsilisest isikust ettevõtja (FIE) Lauri Levo (LL), kes pakub Tallinnas suhtekorraldusteenust, saadab kullerifirmade kaudu peamiselt pabermaterjali.

FIE Tanel Peebo (TP) tegeleb autode varuosade müügi ja vahendamisega.Mees töötab Paides ja mõnikord saadab ta tellitud kaub kliendini kullerfirma abiga.

Hetkel kuum