Restoran Olde Hansa laieneb Euroopasse

12. detsember 2001, 08:17

Tallinna vanalinnas asuv keskaegse kujundusega Olde Hansa restoran alustas restoraniketi loomist Skandinaaviamaades ning kavatseb ajaloohõngulised söögikohad hiljem ka mujale Euroopasse viia, kirjutab Eesti Päevaleht.

Olde Hansa tegevdirektor Margit Hakomaa ütles, et äsja avatud restoran Norras Bergenis on aluseks terve Olde Hansa kontseptsiooniga restoranide keti loomisele. ?Järgmise restorani koha otsingud on lõpusirgel ning järgnevatel kuudel võib juba uusi uudiseid tulla.?

Hakomaa sõnul on tegu ühte Põhjamaade pealinna rajatava restoraniga, mille sarnaseid tuleval aastal veelgi kerkib. ?Pean reaalseks, et aastal 2002 on võimalik avada kolm uut restorani,? lausus ta.

Idee järgi võiks aastas avatavate restoranide hulk ulatuda kolmest viieni,? lisas Hakomaa.

Kui palju iga Olde Hansa restorani avamine maksma läheb, Hakomaa ei öelnud. ?See sõltub kohast, sisekujundusest ning muudest elementidest,? sõnas restorani tegevdirektor.

Näiteks Norrasse rajatud restorani maksumuseks kujunes umbes kümme miljonit krooni.

Praeguseks on tehtud Olde Hansale laienemispakkumisi mitmest Euroopa riigist, kusjuures ühendust on võetud Moskvast Genfini. ?Kahjuks ei saa kõigi pakkumistega kaasa minna,? ütles Hakomaa.

Samas ei ehita Olde Hansa ise restoraniketti otsast lõpuni välja, vaid laieneb välisturgudele frantsiisilepingute alusel.

?Meie algne idee Olde Hansat avades oli muuta oma toode kopeeritavaks ning seda ka mujal rakendada,? selgitas Hakomaa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing