ÄP fototoimetus • 20. detsember 2001 kell 22:00

Geenivaramu asub sõlmima rahastamislepinguid

Eilsel koosolekul arutas Sihtasutuse Eesti Geenivaramu nõukogu Geenivaramu projekti läbiviimise ja finantseerimise plaane ning andis juhatusele volitused nende allkirjastamiseks.

?Geenivaramu juhtkond on täitnud ühe oma ülesannetest,? märkis Geenivaramu tegevjuht Krista Kruuv. ?Lepingute sõlmimise järgselt võime öelda, et pilootprojekti läbiviimiseks vajalikud rahalised vahendid on leitud.?

Geenivaramu nõukogu arutas koosolekul ka sihtasutuse juhatuse töö ümberkorraldamist. Seoses ettevalmistava etapi lõppemisega peeti otstarbekaks juhatuse töö ümber kujundada täistööajaga töötajatest koosnevaks tegevjuhtimisorganiks.

Jaanus Pikani, Priit Kogermani ja Andres Metspalu asemel hakkavad juhatuse liikme ülesandeid täitma Hendrik Pavel ja praegune fenotüpiseerimise üldjuht Ülle Krikmann.

Pikani, Kogerman ja Metspalu jätkavad tööd Geenivaramu projekti arendamisel Geenivaramu tegevuse rahastamisega tegeleva ja biotehnoloogia alase partneri ASi EGeen meeskonnas. SA Eesti Geenivaramu uueks juhatuse esimeheks valiti Krista Kruuv.

Geenivaramu pilootprojekti raames kogutakse 10 000 doonori terviseseisundi kirjeldus ja koeproov kolmes Eesti maakonnas: Saaremaal, Lääne-Virumaal ja Tartumaal. Pilootprojekti eesmärk on testida projekti mudelit ning protsesside turvalisust ja kvaliteeti.

Geenivaramu projektis osalemine on geenidoonorile vabatahtlik.

Autor: ÄP

Hetkel kuum