Euroopa jaeinvestorid on küll selle aasta esimese paari kuuga suurendanud rahapaigutusi aktsiafondidesse, kuid varasemate aastatega ei kannata need summad võrdlust, kirjutab The Wall Street Journal.
Raha sissevool aktsiafondidesse kasvas Itaalia, Prantsusmaa, Hispaania, Saksamaa, ?veitsi ja Suurbritannia investeerimisfondide ühenduste andmetele tuginedes jaanuaris detsembriga võrreldes 42% 3,06 miljardi euroni( 47,9 mld krooni).
Samas on raha sissevool fondidesse võrreldes 2001 ja 2000.aasta jaanuariga oluliselt vähenenud. Siis tuli raha fondidesse juurde vastavalt 8,3 miljardit eurot (130 mld krooni) ja 23,6 mld eurot (369,2 mld krooni).
Rekordiline raha sissevool aktsiafondidesse oli 2000.aasta veebruaris, mil lisandus 28,8 mld eurot( 450,6 mld krooni).
Vaatamata sellele, et selle aasta veebruarikuu numbrid ei ole veel avaldatud, kinnitavad fondide juhid, et investeeringute aeglane suurenemine toimus ka veebruaris ning märtsi esimestel nädalatel.
Schroeder Salomon Smith Barney analüütik Moneesh Puri märkis, et viimase aasta nõudlus aktsiafondide järele on olnud rekordiliselt madal.
Puri lisas, et raha vool Euroopa investeerimisfondidesse jääb madalaks seni, kuni aktsiaturgude olukord paraneb. Puri sõnul hoiavad inimesed nüüd oma raha rohkem rahaturufondides kui viimastel aastatel.