Eile valitsuses heaks kiidetud seaduseelnõu annab volitusi juurde abipolitseinikest turvameestele.
Abipolitseiniku seaduse muutmise seaduse eelnõu annab abipolitseinikele võrreldes varasemaga ka õiguse peatada sõidukeid ja kontrollida juhi ning auto dokumente, mis oli varem lubatud vaid kuriteokahtluse korral, kirjutab Postimees.
Seaduseparanduse järgi saab abipolitseinik liikluse kontrollimises osaleda politseiametnikuga võrdsetel alustel - lähtudes liiklusjärelevalve korda sätestavast määrusest.
Endine siseminister Tarmo Loodus ütles Postimehele, et vältis oma valitsusajal abipolitseinike rolli muutmist, kuna näeb abipolitseinikku endiselt politseiniku vabatahtliku abimehena. ?Abipolitseinik ei pea korrakaitselise tegevusega raha teenima, veel vähem tööajal,? põhjendas Loodus.
?Selle vastu on küll kõik, et tippjuhid riigifirmade juhatustes istumise eest topeltpalku saavad, aga ka põhipalka saav turvatöötaja ei saa samal ajal teha kaht tööd ja kaht palka saada,? selgitas Loodus.
Loodus hoiatas ka abipolitseinike volituste suurendamise eest, mis haritud ja hästi väljaõpetatud abipolitseiniku korral pole probleem, kuid muutub selleks võimuahne ja koolitamata korrakaitsja tegutsemisel.