15. aprill 2002 kell 12:31

NG Investeeringud: me ei müü Livikot

NG Investeeringud kinnitab, et tal pole plaanis loobuda osalusest Livikos nagu kirjutas tänane ÄP juhtkiri.

15. aprillil ajalehe Äripäev juhtkirjas ?Käo teeb ettevalmistusi Liviko müügiks? avaldatud seisukohad nõuavad kommentaari ja mitmeid parandusi, et avalikkus ja Liviko praegused väikeaktsionärid ei saaks eksiteele viidud Liviko enamusaktsiate omaniku - investeerimisfirma NG Investeeringute plaanide ja tegutsemismotiivide osas.

Esmalt tahame kinnitada, et vastupidiselt Äripäeva arvamusele pole NG Investeeringutel plaanis loobuda oma osalusest Eesti edukaimas kangete alkohoolsete jookide tootjas AS-is Liviko. NG Investeeringute poolt 2000. aasta suvel tehtud rahapaigutus rohkem kui 100-aastase ajalooga viinatehasesse oli strateegiline otsus ning meie kavad Liviko traditsioonide ja kaubamärkide elushoidmiseks ja arendamiseks pole kaugeltki veel ellu viidud.

NG Investeeringud pole pidanud läbirääkimisi ühegi partneriga, et müüa Liviko aktsiad täielikult ega osaliselt. Küll aga on meie tõsine soov ja kavatsus kasutada äriseadustikus sätestatud võimalust vähemusaktsiate ülevõtmiseks õiglase rahalise hüvitise eest, et kujundada AS-ist Liviko NG Investeeringute 100-protsendiline tütarettevõte.

Hetkel kuulub AS NG Investeeringutele absoluutne enamus ehk 97,57% Liviko aktsiatest. Ülejäänud aktsionäridele, keda arvuliselt on ligi 1500, kuulub 2,43% ettevõttest.

Hetkel kuum