Ülo Toomsalu • 9. mai 2002 kell 6:11

PM: Pealinnas avatav uus ööklubi reklaamib end uimasti abil

Tallinnas Pirital avab uksed ööklubi Opium Club, mis on keelespetsialistide sõnul selge narkootikumide propageerimine.

Laialt levinud narkootilise aine oopium järgi nime saanud lõbustusasutus hakkab mai lõpus tegutsema senise populaarse ööklubi Flamingo hoones, kirjutab Postimees.

Tervisekasvatuskeskuse alkoholismi ja narkomaania ennetamise programmi juht Ellu Eik ütles, et uue ööklubi nimi jätab mulje, nagu oleksid seadusega keelatud narkootikumid tegelikult meie igapäevaelu loomulik osa.

?Nimi oleks nagu otsene viide sellele, mis seal klubis toimub, ehk vägisi jääb mulje, nagu see olekski koht, kus narkootikume tarbida,? märkis Eik. Ta lisas, et miski ei takista järgmisel asutusel võtma nimeks Kokaiin või Heroiin.

Ka keeleinspektsiooni järelevalve juht Leho Klaser pidas Opium Clubi nime kohatuks, kuid lisas, et inspektsioon selle vastu astuda ei saa. ?Varem küll kooskõlastati nimesid meiega, kuid siis lõpetati see ära, sest see olevat äritegevuse segamine,? lausus ta.

Avatava ööklubi Opium Club omanik Jan Lipinski ei pidanud nimevalikut imelikuks. ?See ei ole kuidagi seotud narkootikumidega, kui te seda silmas peate,? kinnitas ta.

Lipinski sõnul vihjab tema valitud nimi pigem hiina ja india kultuurile. ?Minu jaoks seondub see maagilise ja vana kultuuriga - seikluse ja maagiaga,? väitis klubiomanik. Ta tuletas meelde, et oopiumi nime kannab ka nüüdseks aastakümneid turul olnud parfüüm.

Hetkel kuum