12. juuni 2002 kell 7:41

EPL: Pantvangidraama lavastaja nõudis politseilt 100 000 krooni

Viinanäljas naine lavastas Tallinnas koos kahe joomakaaslasega pantvangidraama, nõudes politseilt 100 000 krooni.

Keskkriminaalpolitsei lahendas esmaspäeval üheksa tunniga lavastuse, kus kahe meessoost joomakaaslase vabastamise eest nõudis naine politseilt 100 000 krooni, kirjutab Eesti Päevalehe lisaleht Tallinn.

Väidetav pantvangidraama sai alguse esmaspäeva hommikul kella seitsme paiku kui politseinumbrile 110 helistas Tallinnast naine, kes väitis, et tema käes on pantvangis kaks meest.

Tele 2 mobiiltelefoni kõnekaardilt helistanud naine nõudis meeste vabastamise eest politseilt 100 000 krooni. Nõudmise mittetäitmise korral ähvardas naine mehed tappa.

Juhtumi uurimise võttis koheselt üle keskkriminaalpolitsei. Järgmise paari tunni jooksul olid politseinikud naissoost lunaraha nõudjaga telefonitsi veel mitmel korral ühenduses. Politseinikel lubati telefoni kaudu rääkida isegi arvatavate pantvangidega, kes kinnitasid, et neilt on ebaseaduslikult vabadus võetud.

Politseiameti pressiesindaja Indrek Raudjala sõnul hakkasid pantvangistaja nõudmised pärast korduvaid telefonikõnesid segasemaks minema. Ühe kõne ajal nõudis naine meeste vabastamise eest koguni kasti viina, kuid naasis hetk hiljem siiski sularaha nõudmise juurde. Nõutud raha pidi toimetatama ühe Lasnamäe elumaja juurde, kus pantvangistaja politseinikega kokkusaamist nõudis.

Kui esimesest telefonikõnest oli möödunud kolm tundi, helistas naine taas politseisse ja teatas, et karistuseks venitamise eest viskas ta äsja ühe pantvangi aknast alla.

Päeval kella kolmeks oli keskkriminaalpolitsei teinud kindlaks, et väidetav pantvangistaja asub Lasnamäelt Virbi 20 ühes korteris, kus ta politseinikega pidevalt mobiiltelefoniga räägib.

Arvatava pantvangistaja korteriukse taga võtsid rünnakupositsioonid sisse eriüksuse K liikmed, kes esimese uksele tehtud koputuse peale aga vabatahtlikult korterisse lasti.

Politseinikud avastasid korterist eest alkohoolseid jooke tarbinud kaks naist ja meest, kellest olid pantvangidraama lavastusega seotud Nina (25), Valeri (29) ja Oleg (33). Kinnipeetute väitel olid nad pühapäeval öö otsa purjutanud. Hommikul otsustati aga uue viinaraha hankimiseks lavastada pantvangidraama.

Hetkel kuum