Viktoria Korpan • 19. juuni 2002 kell 15:41

Arnold Rüütel ja Siim Kallas arutasid Eesti piiri kontrolli

President Arnold Rüütel arutas täna töölõunal peaminister Siim Kallasega Eesti piiri kontrolliga seotud küsimusi.

<pilt#ArnoldRyytel.jpg#Arnold Rüütel#146#200#0> Nagu president rõhutas, saab Eesti anda panuse rahvusvahelise terrorismi ja

organiseeritud kuritegevuse tõkestamisse oma piiride kontollimise kaudu, teatas presidendi kantselei.

Ühtaegu peab Eesti valmistuma uudseks olukorraks, kui Eesti idapiirist saab Euroopa Liidu välispiir. Nende vastutusrikaste ülesannete täitmine osutub presidendi sõnul edukaks siis, kui piirikontroll toimib Euroopa Liidu ühtsete standardite ja finantseerimise alusel.

Tänasel kohtumisel oli taas kõne all ka uue ühiskondliku kokkuleppe vajalikkus ja selleni jõudmise võimalikud teed. Nii riigipea kui peaminister olid seda meelt, et kokkuleppe otsimise protsessi võidakse püüda rakendada poliitilise kapitali kogumise teenistusse. Seevastu presidendi akadeemiline nõukogu koos tema juures tegutsevate komisjonidega, kes osalevad samuti ühiskondliku leppe kujundamisel, jääb rangelt apoliitilisena teaduslike lähenemisviiside juurde.

President võttis peaministriga jutuks samuti riigikontrolör Juhan Partsi poolt mõlemale saadetud kirja, milles riigikontrolör informeerib 11. juunil valitsuskabineti nõupidamisel toimunust. Nagu ütles peaminister, soovib ta ministeeriumide ja riigikontrolli erimeelsuste omavahelist lahendamist, vastuolusid valitsuse ja riigikontrolli vahel aga ei ole.

Hetkel kuum