Ülo Toomsalu • 18. juuli 2002 kell 8:15

EPL: Maspanovil politseiga asjad korras

Salaalkoholi tootmises kahtlustatud Tallinna linnavolinik Nikolai Maspanov ütles eile, et keskkriminaalpolitsei tunnistas talle tema süütust.

?Kohtusin möödunud neljapäeval keskkriminaalpolitsei ülemkomissari Indrek Tibariga, kes ütles, et neil pole mulle enam pretensioone,? lausus Vene Erakonna Eestis esimees Maspanov. ?Sellega on minu jaoks kogu intsident lõppenud.?

Politseiameti pressiesindaja Robert Kõrvitsa sõnul ei saa keskkriminaalpolitsei praegu Maspanovi süüdistuse kohta midagi konkreetset öelda, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Maspanovi ekspertiisi (konfiskeeritud piirituse ekspertiisi ? toim.) tulemused on meil käes, kuid uurimise huvides ei saa me neid veel avaldada,? ütles Kõrvits.

Ta lisas, et politsei teavitab üldsust ekspertiisi tulemustest tuleval nädalal.

Juuli algul teatas politsei, et avastas Maspanovile kuuluvast firmast AS Poolsaar salapiiritusvabriku, kus tehnilist piiritust joogikõlblikuks puhastati.

Politsei andmetel ei olnud ASil Poolsaar piirituse hoidmiseks ja käitlemiseks luba ning seepärast kahtlustati, et puhastatud piiritust võidi kasutada salaviina tootmiseks.

Maspanovi kinnitusel ostis ta aga täiesti seaduslikult Rakvere piiritusvabrikust piiritustööstuse jäätmeid, töötles need oma vabrikus tehniliseks piirituseks, ja kasutas saadud produkti pesemisvahendite tootmisel.

Hetkel kuum