Kaja Koovit • 26. juuli 2002 kell 9:01

99 aastane maakler: Praegu on küllalt aktsiaid, mida osta

Kuus kuud enne 1929. a börsikrahhi karjääri alustanud Roy Neuberger tõdes, et nii mõnedki aktsiaid on praegu ostmist väärt.

Bloomberg kirjutas, et Standard Poor?s 500 Indeksi viimase kahe aasta jooksul toimunud 40% langus lubab Neubergeri sõnutsi arvata, et me ei seisa silmitsi järjekordse börsikrahhiga.

99-aastase vanameistri enda investeeringute hulka kuuluvad sellised ettevõtted nagu Home Depot, Johnson Johnson, Merck Co ja Alcoa.

'Ma ei arva sugugi, et oleksime majandussurutises,' ütles Neuberger. 'Äritegevus on küll ebaühtlane, kuid elamuehituses on buum,' lisas ta.

Neubergeri ühed esimesed kliendid olid Joseph Kennedy ja finantsalal tegutsenud Bernard Baruch. Ta on oma 73-aastase karjääri jooksul näinud sõda, inflatsiooni, majanduslangust ja naftashokke.

Samas on Neubergeri optimism vaid ühe mehe arvamus.

79-aastane investeerija, Loewis Corpi aseesimees Laurence Tish tõdes, et praegu on väga vähe aktsiaid, millesse maksaks raha paigutada. 'Täna ei soovita ma midagi, ma olen neutraalne,' lausus ta.

Alates 1963. aastast ettevõtete ostu ja müügiga tegelenud 60-aastane Nelson Peltz ei arva samuti, et praegune aktsiate hinnalangus oleks hea võimalus nendesse raha paigutamiseks. 'Ma ei näe eriti midagi, mis ei oleks ülehinnatud,' lausus ta.

Hetkel kuum