Inno Tähismaa • 30. september 2002 kell 9:56

Nordea asus testima klientide huvi kroonilaenude vastu

Nordea otsus langetada kroonilaenude intress eurolaenude intressiga samale tasemele tulenes vajadusest testida huvi kroonilaenude vastu.

?Seni pole olnud klientide huvi kroonides laenamise vastu,? ütles Nordea vanemdiiler Rait Põllendik. Tema sõnul saab pank nüüd teada, kas selline huvi on olemas.

Põllendik ütles, et viimasel ajal on Nordea hoiuste maht kroonides kasvanud, mistõttu on võimalik elavamalt kroonilaenu anda. Seni on laenu antud põhiliselt euros, kroonilaenude osakaal on väga väike.

Põllendik ütles, et kroonilaen peaks olema kliendile parem, kuna eurolaenude puhul lisandub intressile 0,3% rahavahetustasu. Põllendiku sõnul peaks klient eelistama odavamat laenu.

Põllendik ütles, et Nordea otsusel intresside ühtlustamise kohta pole seost krooni devalveerimise ohuga, mis on viimasel ajal kadunud.

Põllendik ütles, et baasintressile lisandub Nordeas 3-3,5% marginaal. See teeb tegelikuks intressimääraks 6,75-7,25%.

Põllendik ütles, et kliendid, kes tahavad eurolaenud kroonilaenudeks ümber vormistada, peavad vastavalt lepingule tasuma lepingu lõpetamise või lepingu muutmise tasud.

Nordea võib Põllendiku sõnul kroonilaenude baasintressi taas tõsta. Fikseeritud intressiga laenu Nordea praktiliselt ei paku.

Hetkel kuum